سایت انجمن تخصصی تیراندازی تفنگدار

نسخه‌ی کامل: تجربیات دوستان در طبیعت و شکار
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
از دوستان خواهش میکنم تجربیات خودشون رو که در طبیعتگردی،کوهنوردی و کوهپیمائی و شکار کسب کردن،برای استفاده دیگران به اشتراک بذارن.
قطعا بحثهای شیرین و مفید زیادی خواهیم داشت.
چراغ اول رو هم خودم روشن میکنم.
عزیزان توجه داشته باشن که حین حرکت در کوه و دشت،اگه با لانه و آشیانه حیوانی برخورد کردیم که درون لانه حیوان توله،جوجه و یا حتی تخم هست،بهش نزدیک نشیم چه برسه به اینکه بخواهیم بهش دست بزنیم.خوی حیوانی بر این مدار هست که اگه بفهمه محل زندگیش که در واقع به نوعی محل اختفاش به حساب میاد،لو رفته  حتما اونجا رو ترک میکنه.در پرنده ها چون امکان جابجائی تخم و جوجه نیست،نتیجه امر میشه از بین رفتن تخم و جوجه.در پستانداران هم این تغییر مکان دردسرهای زیادی رو به حیوان تحمیل میکنه و در بسیاری از مواقع به شکار شدن توسط سایر حیوانات،نیافتن محل مناسب و تلف شدن توله،دور افتادن از چراگاه و محل تغذیه دائم خود و  . . . دچار شده و علاوه بر بچه و توله،خود حیوان هم بخطر میافته.کافیه به آشیانه نزدیک بشین و حیوان متوجه بوی شما بشه.بعید هست که دوباره از اون لانه استفاده کنه.اگر هم میخواهید جوجه ، تخم یا بچه های حیوان رو تماشا کنید،اینکار رو با فاصله ای مطمئن انجام بدین.