اطلاعیه : به تالار گفتگو انجمن بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA خوش آمدید ، در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا مشکل رو در تالار میهمانان اعلام فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود ،

گروه تلگرام انجمن به آدرس زیر فعال میباشد https://t.me/joinchat/AAAAAEGwJN61nqzw34Trbw ادرس کانال تلگرامی انجمن Telegram.me/irbfa آدرسهای فوق را در مرورگر خود کپی و وارد کانال و یا گروه تلگرامی انجمن شوید

توجه :................... برای استفاده از مطالب و مطالعه موضوعات باید در سایت عضو شوید .......... برای عضویت لطفا وارد بخش ثبت نام شوید،........... مراحل ثبت نام ساده و کوتاه میباشند. .............. از آنجا که قوانین این انجمن بادیگر انجمنها متفاوت میباشد٫ لطفا قبل از هرگونه فعالیت در انجمن قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. هرگونه فعالیت در انجمن به معنای مطالعه قوانین و پذیرش آن میباشد

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنائی با کاردهای شکاری و نگهداری آنها
سلام عزیزان خوشحالم در جمع دوستان هستم
راستش یه نکته لازمه بگم که بنده خیلی زیاد دیدم و برای بنده که عاشق کارد و چاقو هستم خیلی ناراحت کننده اس
بیشتر چاقوها و کاردهای شکار استیل استنلس هستند همون فولاد ضدزنگ خوشبختانه خیلی تحت تاثیر رطوبت و موارد دیگه قرار نمیگیره مگر اینکه از نوع پر کربن باشه که مشخصا تو کاتالوگ محصول عنوان میشه که باید خشک بشه به اندازه فولاد معمولی زنگ نمیزنه اما دچار زنگ خوردگی کم میشه و مسلما به نگهداری بیشتری احتیاج داره
اما نکته اصلی در نگهداری کارد و چاقو شکاری اینه که دیدم خیلی دوستان کارد و چاقو گرون قیمت و ارزشمندشون رو خیلی بی احتیاط استفاده میکنند من دوستی دارم که کارد باک امریکایی داره و جالب اینه که تابحال تیزش نکرده با اینکه خیلی زیاد توی شکار ازش استفاده میکنه اما خیلی دقت داره و کارد رو به استخون نمیکشه و فقط گوشت و پوست رو برش میزنه خب این تاحدود خیلی زیادی خوبه ولی ما همه نمیتونیم در این حد رعایت کنیم اما دیگه قرار نیست کارد و چاقو گرون قیمتمون رو به عنوان تبر استفاده کنیم یا از هر وسیله ای برای تیز کردنش استفاده کنیم در مواقع ضروری اینکار موردی نداره اما یادمون نره یه شکارچی خوب همیشه از سلاحش کاملا مراقبت میکنه تا همیشه در بهترین شرایط باشه
نوک کارد شکار رو نباید دیلم کرد برای باز کردن درب بطری و...
کارد شکار بخاطر اینکه برش خوبی داشته باشه از سختی بیشتری برخوردار هست و به همین خاطر خیلی زودتر از چاقوهای معمولی میشکنه
نکته اخر که من خیلی زیاد دیدم تیز کردن ناصحیح کارد و چاقو هست که متاسفانه تیغه رو از بین میبره و شکل تیغه بعد از مدتی عوض میشه شما باید بشکلی چاقو رو تیز کنید که کمترین برداشت رو از لبه چاقو داشته باشید و تا حد ممکن روی سطح تیغه خش نیوفته این وسواس بنده اس که واقعا خیلی مواقع کارد خیلی باارزشی رو دست دوستان میبینم که متاسفانه سطح تیغه رو پر از خشهای ناخوشایند کردند
موفق باشید

توجه:

- نقل مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: آشنائی با کاردهای شکاری و نگهداری آنها - توسط samanni - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴، ۱۱:۲۱ ق.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان