اطلاعیه : به تالار گفتگو انجمن بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA خوش آمدید ، در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا مشکل رو در تالار میهمانان اعلام فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود ،

گروه تلگرام انجمن به آدرس زیر فعال میباشد https://t.me/joinchat/AAAAAEGwJN61nqzw34Trbw ادرس کانال تلگرامی انجمن Telegram.me/irbfa آدرسهای فوق را در مرورگر خود کپی و وارد کانال و یا گروه تلگرامی انجمن شوید

توجه :................... برای استفاده از مطالب و مطالعه موضوعات باید در سایت عضو شوید .......... برای عضویت لطفا وارد بخش ثبت نام شوید،........... مراحل ثبت نام ساده و کوتاه میباشند. .............. از آنجا که قوانین این انجمن بادیگر انجمنها متفاوت میباشد٫ لطفا قبل از هرگونه فعالیت در انجمن قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. هرگونه فعالیت در انجمن به معنای مطالعه قوانین و پذیرش آن میباشد

امتیاز موضوع:
  • 53 رأی - میانگین امتیازات: 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوربین های برند هاوک
درود

روز گذشته یک مدل ایرمکس رو سلاح دوستی بود که رو زوم 32 فاصله 100 متر رو چک میکردم ازلحاظ شفافیت و کیفیت اونطور که فکر میکردم نبود البته عصر بود ولی بدلیل اینکه تو اون شرایط و محیط دوربینهای دیگه رو هم تست کرده بودم برام جالب بود که عملکرد دوربین اونطور انتظار داشتم نبود. البته این معنی این نیست که کلا دوربین رو زیر سوال ببریم ولی چون دوستان در لانگ رنج و بنچ رست براشون مهمه که نقطه برخورد تیر رو ببینن فکر میکنم که تو 70 یارد زیاد راضیشون نکنه و کیفیت اپتیکش اونطورکه باید باشه در زوم 32 راضی کننده نیست. که این مهم در این مدل روی زومهای پاینتر از 28 کاملا فرق میکنه و خوبه.
این نکته فقط برای بنچ رست اونهم تو بالای 50 متر قابل تامله و برای موارد دیگه قابل چشم پوشیه.

ارادت

توجه:

- نقل مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد
پاسخ
(۱۳۹۵/۰۲/۱۸، ۰۹:۲۲ ق.ظ)adak نوشته است: درود

روز گذشته یک مدل ایرمکس رو سلاح دوستی بود که رو زوم 32 فاصله 100 متر رو چک میکردم ازلحاظ شفافیت و کیفیت اونطور که فکر میکردم نبود البته عصر بود ولی بدلیل اینکه تو اون شرایط و محیط دوربینهای دیگه رو هم تست کرده بودم برام جالب بود که عملکرد دوربین اونطور انتظار داشتم نبود. البته این معمیش این نیست که کلا دوربین رو زیر سوال ببریم ولی چون دوستان در لانگ رنج و بنچ رست براشون مهمه که نقطه برخورد تیر رو ببینن فکر میکنم که تو 70 یارد زیاد راضیشون نکنه و کیفیت اپتیکش اونطورکه باید باشه راضی کننده نیست.

ارادت

برای مقایسه درست باید هر دو مدل دوربین باشه و در یک زمان و یک مکان کاملا مشخص در زوم برابر ، این مقایسه انجام بشه و حتی لازمه که چند نفر در ان واحد این مقایسه رو در یک مکان و یک زمان انجام بدن ، تا این قیاس از اعتبار برخوردار باشه .
چرا که  دید یکنفر به تنهایی ملاک درستی نیست چرا که ممکن است اون شخص در دید مشگل داشته باشه و این قیاس رو تحت الشعاع قرار بده ولی در هر حال با توجه به توضیحات کارخونه و تکنیک ساخت لنز این دو مدل دوربین یعنی ایرمکس و ساید ویندر ، ایر مکس شفاف تره و سایدویندر در تفکیک رنگ بهتر عمل میکنه.

جالب اینه که دوستانی که دارن از این مدلها استفاده میکنن نظرات کاملا متفاوتی و بعضا متناقضی رو اعلام میکنن ولی خود من به شخصه دوربین ایرمکس اقای ایمانی رو که اورده بود برای مقایسه،ایرمکس رو از سایدویندر خودم در زوم بالا، شفاف تر دیدم.

توجه:

پاسخ
جناب کربلایی
تا آنجایی که یادم هست دوربین شما زوم 25 ساید هست و نه 32 و بقول خودتان آگه بنا سنجف باشه باید با دو دوربین در زوم 32 و یکسان قیاس بشن و مقایسه دو تایپ مختلف عملا از موضوع بحث خارجه.
در ثانی،
محیط مربوطه جاییه که تقریبا هفته ای سه روز اونجا هستیم، و دوربینهای دیگه هم از جمله وکتور و بارسکا و بی اس ای هم بودن که شخصا در این پست قصد مقایسه اونها رو نداشتم و فقط بحث عدم شفافیت ایرمکس رو زوم 32 بود که راضی کننده نبود
ولی خوب دوستانی هم که بودن بعد از چک کردن با من هم عقیده بودن که میزان شفافیت تو زوم 32 راضی کننده نیست البته برای شکار بادی زیاد مهم نیست ولی برای تارگت نسبت به هزینه خوب مهمه.
مورد مهم اینه که شما کلا دید شکاری نسبت دوربین دارید و باید خدمتتون عرض کنم که بحث تارگت کلا با شکار تفاوتهای اساسی داره که بعدا بهش پرداخته خواهد شد،
ولی اینکه شما کسی رو متهم کنید که دیدش مشکل داشته باشه اونهم تو تشخیص شفافیت یه مقدار غیر فنیه و دور از منطقه اونهم در جایی که چند نفر باهم این نطر رو داشتن ، ولی در کل همونطور که گفتم دوستان دیگه ای هم که بودن همین نظر رو داشتن ،
بازهم تاکید میکنم برای دوستان خواننده که از لحاظ تارگتی این موضوع قابل بررسیه و از نظر شکاری کلا قابل چشم پوشیه.

توجه:

پاسخ
درود

دوستان یک مورد تست کلیک پذیری رو دوستان خوبی که بچه های متجربی هم هستند روی دوربینهای هاوک ، وکتور، لیپرز اصلی و ..... انجام داده بودن که البته چند وقت پیش نتایجش رو بهم گفته بودن که با کمال تعجب دوربین هاوک رتبه یکی مونده به اخر شده بود ولی خوب از اون تایم تا امروز شدیدا پیگیر موضوع شدم تا اینکه سه مورد رو شخصا تو این مدت از دوربیهای هاوک تست کردم ، هم سری قدیم زوم 25 هم جدید زوم 32 ساید و هم ایرمکس هر سه مدل اکبند و کاملا مطمین بودن و جالب اینکه دقیقا نتیجه همون بود یعنی با تغییر کلیکها در سمتهای مختلف بعد از برگرداندن تورتها به جای اولیه نقطه صفر کمی با جای اولیه تفاوت میکرد ( مقدار کمی و نه خیلی فاحش). با پرس و جوهایی هم که از دوستان دارنده این برند کردم سه تا پاسخ داشتم ، گروه اول اینکه اصلا توجه به موضوع نداشتن و نهایتا با میلدات کارشون رو انجام میدادن، گروه دوم که موافق مورد فوق بودن و گروه سوم که از دوربین و عملکردش راضی بودن ، البته گروه اول بخش عمده ای از کاربران رو تشکیل میدادو دو گروه بعدی درصد کمی از امار رو بخودشون اختصاص دادن،
البته این مورد خیلی مشهود نیست و در حد چند کلیکه که البته برای افراد حرفه ای ای مهمه.
خوب اگه نقدی هم در کنار مزایای این برند داشته بلشیم تا اینجا دونکته روشن شده ،
اول عدم شفافیت رضایت بخش در سری زومهای 32 در ناحیه زوم 24 به بالا،
دوم عدم کلیک پذیری یا خطا در بازگشت کلیک در جای اولیه البته نه بطور خیلی فاحش

البته هنوز هم با تمام موارد فوق و با توجه به محدودیتها وعدم تنوع بازهم هاوک جزو گزینه های اولیه در بازار ایران به حساب میاد.

ارادت

توجه:

پاسخ
(۱۳۹۵/۰۲/۱۹، ۱۲:۵۴ ق.ظ)adak نوشته است: درود

دوستان یک مورد تست کلیک پذیری رو دوستان خوبی که بچه های متجربی هم هستند روی دوربینهای هاوک ، وکتور، لیپرز اصلی و .....  انجام داده بودن که البته چند وقت پیش نتایجش رو بهم گفته بودن که با کمال تعجب دوربین هاوک رتبه یکی مونده به اخر شده بود ولی خوب از اون تایم تا امروز شدیدا پیگیر موضوع شدم تا اینکه سه مورد رو شخصا تو این مدت از دوربیهای هاوک تست کردم ، هم سری قدیم زوم 25 هم جدید زوم 32 ساید و هم ایرمکس هر سه مدل اکبند و کاملا مطمین بودن و جالب اینکه دقیقا نتیجه همون بود یعنی با تغییر کلیکها در سمتهای مختلف بعد از برگرداندن تورتها به جای اولیه نقطه صفر کمی با جای اولیه تفاوت میکرد ( مقدار کمی و نه خیلی فاحش). با پرس و جوهایی هم که از دوستان دارنده این برند کردم سه تا پاسخ داشتم ، گروه اول  اینکه اصلا توجه به موضوع نداشتن و نهایتا با میلدات کارشون رو انجام میدادن، گروه دوم که موافق مورد فوق بودن و گروه سوم که از دوربین و عملکردش راضی بودن ، البته گروه اول بخش عمده ای از کاربران رو تشکیل میدادو دو گروه بعدی درصد کمی از امار رو بخودشون اختصاص دادن،
البته این مورد خیلی مشهود نیست و در حد چند کلیکه که البته برای افراد حرفه ای ای مهمه.
 خوب اگه نقدی هم در کنار مزایای این برند داشته بلشیم تا اینجا دونکته روشن شده ،
  اول عدم شفافیت رضایت بخش در سری زومهای 32 در ناحیه زوم 24 به بالا،
 دوم  عدم کلیک پذیری یا خطا در بازگشت کلیک در جای اولیه البته نه بطور خیلی فاحش

البته هنوز هم با تمام موارد فوق و با توجه به محدودیتها وعدم تنوع بازهم هاوک جزو گزینه های اولیه در بازار ایران به حساب میاد.

ارادت

لطف کنید که روش تست دوربین های هاوک،وکتور و لیپرز اصلی و تمام اونهایی رو که شما و  دوستانتون انجام دادید را توضیح بدید که هر کسی دوربین هاوک ویا برند دیگه ای رو  داره، این مطلب رو با دقت هرچه تمامتر انجام بده و میزان دقت و خطای دوربین خودش رو محاسبه کنه والبته ماهم یاد بگیریم که با چه روشی این دوستان متوجه شدن ،دقیقا در این مقایسه دوربین هاوک مقام یکی مونده به اخر رو به خودش اختصاص داده؟؟؟.
و  بفر مایید در این ازمایش دقیق رتبه دوربین های ازمایش شده از مقام اول تا اخر دقیقا به چه دوربین هایی اختصاص پیدا کرد.
ممنون از زحمات شما

توجه:

پاسخ
درود
اقای شقاقی و دوستانشون و اقای زمانی تست رو انجام دادن که خودشون نتایج و تصاویر و مدلها و .... رو ارایه خواهند کرد.

ارادت

توجه:

پاسخ
با سلام
دکتر جان یکی از دوستان بین دئربین وکتور و هاک مقایسه ای در مورد میزان دقت کلیک پذیزی در حضور دوستان انجام دادند که هاک یک هشتم اینچ در 100 یاردش درست کار نمیکرد!!!!!!
تست فاصله یابی یا تخمین مسافت هنوز روی هیچکدوم بطور مقایسه ای انجام نشده ولی بزودی این تست هم انجام خواهد شد.

توجه:

پاسخ
جناب گرشاسب عزیز دوربین هاوک ، اصلا تورت 1/8 در واحدMOA نداره برادر من
کلیه دوربین های هاوک دارای تورت 1/4 در واحدMOA هستند به غیر از دوربین های کراسبو که این گروه از دوربین های هاوک هم دارای تورت1/2درواحدMOA میباشند.

دوربینهای دارای تورت 1/8  MOA چون از دقت دوبرابری نسبت به دوربین های1/4  MOA برخوردارند، دارای قیمتی به مراتب بالاتر از دوربینهای1/4 MOA هستتد و قیمت اونها در مقایسه با این مبالغی که دوستان بابت تهیه دوربین هاوک دارن پرداخت میکنن فاصله قابل توجهی داره.
شما خودتون شخصا در زمان تست دوربین هاوک حضور داشتید؟؟؟
قطعا حضور نداشتید و این صرفا یک نقل قول از دیگران است که شما دارید میفرمائید.
و البته در باب دقت در ساخت و تولید دوربین هاوک و کنترل کیفیت اون عبارت ذیل رو که دقیقا از سایت خود هاوک براتون کپی پیست میکنم با دقت ملاحظه بفرمایید.

[*]                                    SIDEWINDER RANGE

• Precision Engineered Construction: Sidewinder riflescopes have been designed with long range accuracy and extreme precision in mind. All components are engineered to exacting standards.
    [تصویر:  precision.jpg] 

توجه:

پاسخ
جناب کربلایی

متاسفانه، در بارار امروز ایران ، روی اصالت جنسها و کیفیت امروز و فردای جنسهای وارد شده اونهم در جایی که افراد به راحتی میتون انواع جنسها رو بصورت های کپی وارد کنن ، و نمایندگی رسمی هم در ایران نداریم، اصرار بر عدم کیفیت یا مطلقا اصرار بر کیفیت عالی یک جنس کار عاقلانه ای نیست، ممکنه تو یک سری جنس معمولی حالا یک دونه خوش شانس باشیم و خوب کار کنه و یا تو یک برند عالی یکدونه بیاد و بد شانسی ایراد داشته باشه ، هیچکدوم اینها مطلقا چیزی رو تایید و تکذیب نمیکنه ، ارایه تجربیات دوستان میتونه مشکل گشای مشکلات دوستان دیگه و یا کمک به اونها در انتخاب درست تر باشه،
تویوتا با اون اعتبارش فراخوان جمع اوری فلان مدل ایراد دار رو میزنه ، حالا اینکه یه دوربینه و هزار تا کپی هم تو چین میشه ازش پیدا کرد ، پس تعصبی در کار نیست و ممکنه هاوک هم تو تولیدش فارغ از ادعاها و تبلیغاتش موردی پیش بیاد که مطابقت با تبلیغاتش نداشته باشه.

موفق باشید

توجه:

پاسخ
درود
جناب کیان سوالی رو تو پ.خ کرده بودن که بهتر دیدم تو همین تاپیک عنوان بشه چون ممکنه سوال تموم دوستان باشه،
سوال:
اگر ممکنه راجب دوربین هاواک ساید ویندر راهنمایی میخواستم .
من این دوربین رو نداشتم و قصد خرید دارم در دو مدل 8-32 و 8.5-25 ساید ویندر.
طبق تحقیق کلا هاواک ها از زوم 24 به بالا شفافیت اول رو از دست میدن .
سوالم اینه که آیا مدل زوم 32 در زوم بالای 24 کیفیت مطلوب شکار پرنده رو با توجه به کاربریش داره . که هم تا زوم 24 برای تارگت مفید باشه و هم اینکه بشه از زوم بالاتر برای کاربری هانتینگ بهره گرفت و لذت برد .
چون اگر اینطور نباشه طبعا انتخاب زوم 25 به جهت سبکی ظاهر و هزینه منطقی تر به نطز میرسه .
سپاس فراوان از شما و وقتی که میگزارید.
.......................

خوب باید عرض کنم که برای شکار در حد پرنده و در فواصل تعریف شده برای بادی که عملا و اغلب زیر 100 متره ، به نظرم زوم 25 کارتون رو به خوبی انجام میده ولی برای تارگت خصوصا دوستانی که تو 70 یارد میخوان دقیق نقطه برخورد ساچمه رو دوربین ببینن خوب انتخابهای بهتری میتونه وجود داشته باشه که البته هزینه های اونهم خوب بیشتره ولی در این بازه قیمتی یکی از دوربینهای خوب و قابل قبول همین هاوک زوم 32 برای تارگت زنی هست.
ناحیه کیل زون در شکار پرنده با حساسیتی که در تارگت وجود داره متفاوته و در خیلی موارد بحثهایی که در مورد هانتینگ و تارگتینگ مطرح میشه در مورد همدیگه صدق نمیکنه.
در کل دوستان دیگه هم نطرشون رو بگن بد نیست.

ارادت

توجه:

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان