اطلاعیه : به تالار گفتگو انجمن بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA خوش آمدید ، در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا مشکل رو در تالار میهمانان اعلام فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود ،

گروه تلگرام انجمن به آدرس زیر فعال میباشد https://t.me/joinchat/AAAAAEGwJN61nqzw34Trbw ادرس کانال تلگرامی انجمن Telegram.me/irbfa آدرسهای فوق را در مرورگر خود کپی و وارد کانال و یا گروه تلگرامی انجمن شوید

توجه :................... برای استفاده از مطالب و مطالعه موضوعات باید در سایت عضو شوید .......... برای عضویت لطفا وارد بخش ثبت نام شوید،........... مراحل ثبت نام ساده و کوتاه میباشند. .............. از آنجا که قوانین این انجمن بادیگر انجمنها متفاوت میباشد٫ لطفا قبل از هرگونه فعالیت در انجمن قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. هرگونه فعالیت در انجمن به معنای مطالعه قوانین و پذیرش آن میباشد

امتیاز موضوع:
  • 54 رأی - میانگین امتیازات: 3.31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرکردن فشنگهای ساچمه زنی
خیلی از دوستان فشنگهای مصرفی رو خودشون پر میکنن و یا اصطلاحا بار میزنن.مخصوصا چارپاره ها رو که در بازار بصورت کارخانه ای موجود نیست.
در این تاپیک با روش و اصول بارزدن فشنگ آشنا خواهیم شد.
فعلا در این رابطه پستی نمی ذارم،چون منتظر یکی از دوستان به نام آقا بیژن هستم که ظرف چند روز آینده به جمعمون اضافه خواهند شد و در این مورد علاوه بر تخصص و تجربه فراوان،دارای علاقه و سابقه زیادی هم هستن.
بیژن خان شروع کن که بحث فشنگ ساچمه زنی در حد خودش،بسیار شیرین و سرگرم کننده است.

توجه:

- نقل مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد
با شکار آگاهانه به احیای دوباره کشورمان یاری برسانیم.
پاسخ
درود
چنانچه دوستان سلاح میدونن ، در خصوص پرکردن فشنگهای سلاحهای گلوله زنی هم اطلاعاتی ارایه بشه ، البته دوتا راه موجوده ، یا اسم تاپیک رو کامل کنیم و بزاریم ساچمه و گلوله زنی
یا تاپیک مجزا باز بشه ، حالا تصمیم با شماست

ارادت

توجه:

پاسخ
با سلام به همه عزیزان
در این بخش با اجازه بزرگان روش پر کردن یا ریلود فشنگ های ساچمه زنی رو توضیح میدم و اگه دوستان لطف کنن اشتباهات و نواقص توضیحات منو رفع کنن ممنون میشم تا تاپیک خوب و پر باری داشته باشیم.
قبل از شروع از به دوستانی که برای اولین بار است که میخوان اقدام به پر کردن فشنگ بکنن توصیه اکید دارم که قبلا با شخص مجرب یا با نظارت وی اقدام به این کار بکنن و رعایت موارد ایمنی رو در همه مراحل با دقت دنبال کنن .

جهت شروع پر کردن یک فشنگ نیاز به ابزار و وسایلی هست که مقدمتا هر کدوم رو توضیح میدم
1-پوکه
سعی کنید یک پوکه خالی و سالم جهت ریلود استفاده کنید شل یا همون قسمت پلاستیکی نرم باشه و هیچ گونه پارکی یا لقی در قسمت اتصال به قسمت به اصطلاح برنجی نداشته باشه.ته پوکه جایی که چاشنی رو نگه میداره سالم باشه و هیچ گونه علایم باد کردگی یا ترک در هیچ قسمت پوکه نباشه

[تصویر:  16%DA%AF%D8%B1%D8%AF1.jpg]

2-بادگیر پوکه
بعد از شلیک یک فشنگ قسمت برنجی(این قسمت از جنس برنج نیست و با اهن ربا جذب میشه اما به دلیل مصطلح بودن منبعد به اون برنجی میگیم) کمی باد میکنه و از سایز اصلی خودش کمی بیشتر میشه این مورد خصوصا در سلاح های نیمه اتومات بیشتر به چشم میخورد و دلیل اون هم ماندن زمان کم فشنگ در خزانه هست لذا بادگیری در ریلود فشنگ جهت نیمه اتومات ها توجه بیشتری رو میطلبه
قسمت بوش فلزی تنگ کن ها معمولا دارای سایز یکسان نیست لذا سعی کنید با کولیس دیجیتال قسمت گشادتر را پیدا کرده تا اول جهت بادگیری از اون قسمت و در مرحله دوم بادگیری از قسمت تنگ تر استفاده بشه این تغییر سایز دهانه عمومیت نداره و خیلی از تنگ کن ها با یک سایز هم ساخته شدن
تصویر یک بادگیر یا اطوی پوکه

[تصویر:  IMGP0012.JPG]

3-چاشنی گذار و چاشنی درار

[تصویر:  2.jpg]

از این وسیله برای خارج کردن چاشنی مرده یا کارکرده و جا گذاشتن چاشنی نو استفاده میشه

4-ترازو
جهت وزن نمودن ساچمه و باروت نیاز به یک ترازو داریم که چون با رقم های صدم اعشار جهت توزین سرو کار داریم بهتره از ترازوی خوب دقیق و با کارکرد مطمعن استفاده بشه اهمیت این مورد بسیار زیاده لذا سعی کنید ترازوی خوبی خریده و قبل از استفاده اونو امتحان کنید به عنوان مثال یک ربع سکه بهار ازادی رو در یک طلا فروشی کاملا دقیق وزن کنید سپس اونو معیار دقت ترازوی خودتون قرار بدین

[تصویر:  20110528306.jpg]

5-سر جمه کن -یا چرخ کن
سر فشنگ ها معمولا یا به صورت ستاره ای یا به صورت رول کریمپ بسته میشه ولی اونچه که بیشتر رواج داره چرخ کردن به صورت رول یا همون سر طلقی یا کاغدی هست
این وسیله از اهمیت بسیار خاصی برخورداره لذا سعی کنید مارک خوب ایمن با کارکرد خوب بخرین تا نهایتا بتونین یک کریمپ خوب و تمیز با نهایت دقت داشته باشین
در قسمت بعد دو نوع سر جمع کن متداول بازار رو مورد ارزیابی قرار میدم تا در نهایت بتونین یک خرید خوب داشته باشین فعلا با شکل ظاهری این دو نوع سر جمع کن (چرخ کن فشنگ یا.....) اشنا میشیم:

سر جمع کن نیکا

[تصویر:  1.jpg]

سر جمع کن تکنوا:

[تصویر:  IMGP0046.JPG]

6-ود
فنجانی/گلدانی همون ود هست که در هر جا با اسامی مختلفی نامیده میشه جدای از وضایف این قطعه که در قسمت های بعد به نقش و وضایف اون بیشتر صحبت میکنیم فعلا جهت پر کردن یک فشنگ نیاز به این قطعه هم داریم
این قطعه در شکل ها و جنس های متفاوت در بازار یافت میشه که معمولا ود نیکا از ود های متداول و خوشنام بازار هست که میتونین بسته به نیاز اونو در شکل ها و رنگ های متفاوت در بازار پیدا و تهیه کنین

[تصویر:  3.jpg]

7-طلق یا مقوا
جهت بستن و کریمپ کردن فشنگ و اینکه ساچمه ها و دیگر متعلقات فشنگ بیرون نریزه نیاز به یک در پوش هست که میشه از موارد مختلفی چون طلق اماده و یا استفاده و بریدن مناسب و هم سایز داخل پوکه از مواردی چون کارت ویزیت /بطری های پلاستیی با ضخامت مناسب و.....استفاده کرد

[تصویر:  14084676331.jpg]

خوب دوستان مهمترین وسایل جهت ریلود فشنگ خدمتتون معرفی شد البته داشتن ابزاری چون دم باریک و تیغ موکت بر و.......همه وسایل جانبی هستن که در حین توضیحات ریلود اونا هم خدمتتون معرفی میشه
باروت و ساچمه و چاشنی نه به عنوان ابزار و وسایل مورد نیاز در ریلود که به عنوان مواد اصلی جهت انجام این عمل مورد نیاز است که فعلا به جزییات این  مهم نمیپردازیم فقط به مقدار کافی در دسترس داشته باشین
صرفا جهت اطلاع چون هر باروت دارای ویژگیهایی خاص چون نرخ سوختن و شکل ظاهری و.....متفاوت با هم میباشن و بر همین اساس اعداد و ارقام میزان وزن که منبعد صحبت از اون میشه در هر جا کلمه باروت اومد منظور همون نوع متداول که از طریق اسلحه و مهمات در اختیار فروشندگان مجاز قرار میگیره هست و لذا تاکید مجدد دارم خطرات استفاده از باروت های ناشناخته و چاشنی های مشکوک به عهده خود استفاده کننده هست.

[تصویر:  14191027593.jpg]

[تصویر:  14061000591.jpg]

در قسمت بعد به معرفی و مقایسه مهمترین ابزار کار یعنی سر جمع کن میپردازیم و با مقایسه انواع موجود در بازار سعی خواهم کرد نقاط قوت و ضعف هر نمونه رو حتی الامکان در اختیارتون بزارم تا در خرید این وسیله مهم پیش زمینه ای داشته باشین
امیدوارم دوستان بزرگوار با راهنمایی خودشون این تاپیک رو پربار بکنن
با تشکر
حق نگهدار

توجه:

پاسخ
Photo 
دوست بسیار خوبم،آقا بیژن.ورودت رو به این سایت خوشامد عرض میکنم و امیدوارم من و بقیه دوستان رو از تجربیات خودتون با اون بیان شیرین خراسانی که دارید،مسرور بفرمائید.
ابتدا در پاشخ دکتر دانشور عزیز باید عرض کنم که ریلود فشنگهای گلوله زنی در عین اینکه خیلی کم ازش استقبال میشه و بسیار هم راحتتر از ساچمه زن هست،دارای پیچیدگی خاصی نیست و شاید در دو سه پست بشه جمعش کرد.برای همین هم هست که بیشتر عزیزان در مورد بار زدن فشنگ ساچمه ای کنجکاو هستن و سعی در کسب اطلاعات و تجربه می کنن.
بیشتر به همین دلیل بود که من فقط یکراست اومدم سراغ این قصه.
ابتدا میخوام در مورد مقادیر صحبت کرده باشم.
وزن باروت استفاده شده در این نوع فشنگها بین 1.60 تا 1.65 گرم و ساچمه ریزی بین 32 تا 36 گرم انجام میشه.دقت در این اوزان ضامن شلیکی خوب با ضرب مناسب و بدون خطر هست.پس باید دقت زیادی در اندازه گیری این دو عنصر اصلی فشنگ بعمل بیاد.
مقادیر دیگر مربوط هستن به سایز ساچمه ها.
جدول زیر شرح کاملی هست از سایز و مشخصات ساچمه های فشنگ شات گان.
[img][تصویر:  r0v4_shot_size_chart[1].jpg][/img]

توجه:

پاسخ
دوستان درود

در خصوص سوالی که برای بحث پر کردن فشنگ پرسیدم در پست دوم منتطر نظرتون هستم

ارادت

توجه:

پاسخ
دکتر جان،سلام.
منکه پاسخ رو تقدیم  کردم! Shy
باز هم اگر لازم هست ،چون نوع انجام کار دو فشنگ با هم متفاوت هست،به نظر من اگه یه تاپیک مستقل که بوسیله دوستی که تسلط کافی داشته باشه ،باز بشود بهتر است.

توجه:

پاسخ
درود بر بهرام عزیز

درسته بهرام جان حق با شماست، متاسفانه اغلب با گوشی سایت رو چک میکنم و متوجه پاسخ داخل متن نشده بودم که عذر میخوام،
پس یه ابتدا یه مقدار اطلاعات رو اماده و سپس تاپیک جدید رو باز میکنیم ، البته با توجه به محدودیتهای اعلام شده در شکار و در کنارش برنامه هایی که برای بنچ رست گلوله زنی در پیش داریم بحث ریلود فشنگهای گلوله زنی هم فکر کنم داغ بشه .

ارادت

توجه:

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان