اطلاعیه : به تالار گفتگو انجمن بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA خوش آمدید ، در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا مشکل رو در تالار میهمانان اعلام فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود ،

گروه تلگرام انجمن به آدرس زیر فعال میباشد https://t.me/joinchat/AAAAAEGwJN61nqzw34Trbw ادرس کانال تلگرامی انجمن Telegram.me/irbfa آدرسهای فوق را در مرورگر خود کپی و وارد کانال و یا گروه تلگرامی انجمن شوید

توجه :................... برای استفاده از مطالب و مطالعه موضوعات باید در سایت عضو شوید .......... برای عضویت لطفا وارد بخش ثبت نام شوید،........... مراحل ثبت نام ساده و کوتاه میباشند. .............. از آنجا که قوانین این انجمن بادیگر انجمنها متفاوت میباشد٫ لطفا قبل از هرگونه فعالیت در انجمن قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. هرگونه فعالیت در انجمن به معنای مطالعه قوانین و پذیرش آن میباشد

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تیونینگ ظاهری
این تاپیک همونطور که از اسمش پیداست مربوط به ظاهر سلاح هستش مثل ساخت قنداق ...رنگ امیزی قنداق.....افزودن اپشن های اضافی به قنداق و حتی استتار سلاح با رنگ یا برچسب هایی که میشه برای این کار استفاده کرد

از دوستان خواهش میکنم هرکی در ساخت قنداق و رنگ کاری و رنگ امیزی تبحر داره این تاپیکو خالی از لطفش قرار نده بنده هم در اینده از فنداق های ساخته شده توسط خودم عکس و مطلب قرار خواهم داد......

توجه:

- نقل مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد
پاسخ
به به،چه بحث جالبی رو دوست خوبمون شروع کرده.
هرکی در مورد زاجکاری و رنگ قنداق اطلاعاتی داره،بیاد وسط گود.
کی در مورد زاجکاری سرد و گرم میتونه مطلب بذاره؟

توجه:

با شکار آگاهانه به احیای دوباره کشورمان یاری برسانیم.
پاسخ
سلام به همه

مدت ها قبل کار ساخت کندورمو تموم کردم و براش یه قنداق با طرح ابتکاری خودم تراشیدم ....همونطور که میدونید مشگل کندور اینه که قنداق نداره به همین دلیل تمرکزمو روی بحث قنداق گذاشتم که شکر خدا خیلی جالب و خوش دست دراومد

جنس چوب چنار هستش هم مقاومت خوبی داره برا پی سی پی هم بسیار سبکه

درحین کار چند تا عکس تهیه کردم اما متاسفانه مرحله به مرحله نتونستن عکس تهیه کنم ......

[تصویر:  jjh2_img-20150124-wa0008.jpg]

[تصویر:  2yy5_img-20150127-wa0000.jpeg]

[تصویر:  sqh5_img-20150125-wa0000.jpeg]

این هم اتمام کار

[تصویر:  tai7_20150330_160229.jpg]
[تصویر:  rrn1_20150401_155826.jpg]

توجه:

پاسخ
درود

محمد جان، با توجه به محدودیتهای کارگاهی و ... واقعا قنداق خوب و زیبایی شده، احتمالا کندر سواران محترم اگه ببین حتما کنجکاوی شون حسابی تحریک میشه، به هر حال تبریک میگم و اعتبار ناقابلی رو هم برای زحمتت بهت دادم.

موفق باشی

توجه:

پاسخ
سلام به همه

تفنگ 4.5 با مکانیزم مک وان یو اس اف تی که قبلا ساخته بودم بسیار کوچیک و جکو جور دراومده بود همین امر مشگل ساخت قنداق رو دوچندان میکرد

بعلاوه که چوب خوب در دسترسم نبود مجبور شدم با چوب کاج بسازم که چوب ترد و شکننده ایه اما بسیار نقش جالبی داره

اینم قنداق

http://www.upsara.com/images/ilo8_dsc00020.jpg

http://www.upsara.com/images/a2t_dsc02683.jpg

بعد از سنباده کاری 5 دست روغن جلا که با بنزین رقیق شده بودو با پنبه به چوب مالیدم که در لینک اخر مشاهده میکنید که چوب براق و کمی زرد رنگ شده .....

لینک عکسارو گذاشتم تا دوستان عکسارو با کیفیت و دراندازه واقعی بتونند ببینند Heart

توجه:

پاسخ
واقعا زیبا ست دست مریزاد محمد جان

من بشخصه معتقدم که علم و دانش واقعی اون دانشیه که هر کسی در عمل تجربه میکنه و بصورت میدانی اون علم و فن رو جامه عمل میپوشونه که محمد امین عزیز واقعا مرد عمل هست و در انجام هر کاری که مد نظر داره ، از چیزی هراس نداره که این بسیار ارزشمنده.

باز هم افرین .

توجه:

پاسخ
با سلام خدمت همه دوستان

در پست بالا راجب تفنگ مدل مک وان یو اس اف تی که توضیح داده بودم بعد از مدتی استفاده از قنداقش خسته شدم البته اینم بگ قنداق مشگل فنی داشت از جمله جنس چوبش که نرم بود و از بعضی جاها ترک خورده بود

به زهنم رسید که تفنگو بولپاپش کنم اما یه مشگلی وجود داشت : تفنگ بشدت کوچیک بود و اگر بولپاپش میکردم از تفنگای بولپاپ داخل بازار خیلی کوچیک تر میشد همین مشگل باعث این میشد که تفنگ از خوشدستی بیفته

بهر حال تا اونجاییکه شد قنداقو طوری طراحی کردم که اجزای تفنگ روبه جلو متمایل باشه یعنی با قنداث کمی به طول تفنگ اضافه کردم .....بهر حال نتیجه این شد که میبینید و تفنگ بسیار خوشدست و کاملا تو بغل فیت میشینه لازم به ذکر هستش وزن تفنگ با دوربین 2.5 کیلو هستش که باید گفت علاوه بر کوچک بودنش بسیار سبک نیز هست ...جنس چوب هم چنار هستش

[تصویر:  tobj_812228463_109813.jpg]
[تصویر:  qruj_812734917_157750.jpg]

اینم اتمام کار البته هنوز فرصت نکردم رنگش کنم باید به کل تفنگ مشکی مات تینری بزنم
[تصویر:  96ng_20160408_112215.jpg]

توجه:

پاسخ
سلام
اگه میشه راجع به این تفنگ مک وان مقداری توضیح بدین

توجه:

پاسخ
(۱۳۹۵/۰۱/۲۱، ۰۷:۰۰ ب.ظ)pishva نوشته است: سلام
اگه میشه راجع به این تفنگ مک وان مقداری توضیح بدین

سلام

مک وان یو اس اف تی تفنگی تک تیر و چخماقی هستش ....یعنی شما اهرم لولرو کنار میکشید بصورت دستی عین تفنگای فنری ساچمرو داخل لوله میزارید بعد اهرم رو سرجاش برمیگردونید سپس چخماق رو عقب میکشید تا مسلح شود و بعد از اونهم عمل شلیک......این تفنگ یک تفنگ مسابقاتی و بسیار دقیق هستش لوله اون 2 خان داره و راستگرد....مکانیزم کپسول و والو اون بسیار ساده و بسیار کارامد هستش........ در زیر لینک عکس اون رو میزارم ببینیند
http://www.pyramydair.com/blog/images/Du...er-web.jpg

توجه:

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان