اطلاعیه : به تالار گفتگو انجمن بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA خوش آمدید ، در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا مشکل رو در تالار میهمانان اعلام فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود ،

گروه تلگرام انجمن به آدرس زیر فعال میباشد https://t.me/joinchat/AAAAAEGwJN61nqzw34Trbw ادرس کانال تلگرامی انجمن Telegram.me/irbfa آدرسهای فوق را در مرورگر خود کپی و وارد کانال و یا گروه تلگرامی انجمن شوید

توجه :................... برای استفاده از مطالب و مطالعه موضوعات باید در سایت عضو شوید .......... برای عضویت لطفا وارد بخش ثبت نام شوید،........... مراحل ثبت نام ساده و کوتاه میباشند. .............. از آنجا که قوانین این انجمن بادیگر انجمنها متفاوت میباشد٫ لطفا قبل از هرگونه فعالیت در انجمن قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. هرگونه فعالیت در انجمن به معنای مطالعه قوانین و پذیرش آن میباشد

امتیاز موضوع:
  • 36 رأی - میانگین امتیازات: 2.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه هاتسان at44 با بی اس ای بوکانیر
درود خدمت دوستان 

امروز تو یکی از گروها بحثی در قیاس این دو تفنگ پی سی پی بود که  ب توجه به اینکه از قاس اونهن میتونه منطقی باشه این تاپیک رو باز کردم تا در مورد اونها بحث بشه البته شخصا تو اولین فرصت اطلاعات کاملی رو در این خصوص ارایه خواهم کرد.

ارادت

توجه:

- نقل مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد
پاسخ
درود

پیرو پست قبلی یه مقایسه اجمالی بین این دو برند داشته باشیم و دوستان هم میتونن در ادامه تو بحث شرکت کنن.
بوکانیر و ای تی 44 دو سلاحی هستن که در بازار ایران موجود بوده و از لحاظ مشخصات هم تو یک تیپ قرار میگیرن، هردو سلاح تو رنج 40 ژول هستن، بوکانیر حدود 39 ژول و ای تی حدود 41 ژول ، هردو سلاح بدون رگولاتور بوده و شات استرینگ اونها سینوسی بوده و طبق کورنو گرافیهای موجود دامنه تغیرات سرعت اونها از یک الگو پیروی میکنه ، تلرانس شات هرکدوم در بازه شلیکهای مفید حدود 11 الی 14 متر بر ثانیه است ، تعداد شلیک مفید اونها با توجه به اینکه بوکانیر در فشار کاری 230 بار کار میکنه و ای تی در 200 بار هردو سلاح در شرایط فول شارز 4 خشاب 10 تایی یعنی 40 شلیک دارند ولی اگه بوکانیر رو 200 بار و در حد یکسان با ای تی شارز کنیم در این حالت 3 خشاب با شلیک مفید خواهیم داشت، که در این حالت تعداد شات مفید ای تی بالاتره ،( مصرف باد ای تی 2.3 بار در هر شلیک و بوکانیر 3 بار در هرشلیکه) هردو سلاح از فشار 110 بار به پایین دچار افت فشار ملموس میشوند.
از لحاظ ارگونومی و وزن بوکانیر بالانس و ارگونومی خوبی داره و خوش دسته و ای تی هم سلاح بد بالانسی نیست و تقریبا تو یک سطح هستند البته بوکانیر کمی رتبه بهتری در این خصوص بدست میاره .
کیفیت ساخت قنداق و بدنه هم بوکانیر نسبت به ای تی امتیاز بیشتری داره ولی بازهم این تفاوت خیلی زیاد نیست.
دقت تیر هردو سلاح در 40متر تست شد و در شرایط یکسان عمومی نکته خیلی ملموسی رو شخصا ندیدم و هردو سلاح تو یک رده قرار میگیرن البته اعتقاد دارم که ای تی میتونه عملکرد بهتری داشته باشه البته با ذکر دلایل فنی.نکته دیگه اینکه ای تی های با لول لوتار دقت بهتری دارن.
از لحاظ قابلیت تیونینگ و فنی مثل نصب راحت رگولاتور ، مخزن قابل تعویض و ... ای تی کاملا امتیاز بالاتری داره. تعداد نمونه های دارای نشتی در بوکانیر هم زیاد دیده شده که با توجه به اینچی بودن اورینگهای بوکانیر و نایاب بودن اون در بازار ایران تعمیر اون مشکلاتی رو خواهد داشت.
از نظر تعمیرات و لوازم یدکی هم خوب طبیعیه که ای تی ساپورت بهتری داره خصوصا اینکه اورینگهای بوکانیر اینچی بوده و تامین اونها در بازار ایران همونطور که اشاره داشتم سخته
ماشه بوکانیر ساخت گامو بوده و کلا خشک و کاملا سیستم اون ابتداییه و ضامن اون هم در جای خیلی مناسبی قرار نداره ولی ماشه ای تی قابلیت تنظیمات خوبی داره که در دقت تیر سلاح کاملا تاثیر مثبت داره که تو بحث دقت بهتر ای تی 44 ،هم یکی از دلایل فنی که بهش اشاره کردم همینه و از این جهت این سلاح برای تیونیک دقت کاملا به بوکانیر ارجحیت و برتری ملموس داره
در ای تی 44 هردو ریل دوربین 11 و 22 قابل استفاده هستن ولی در بوکانیر فقط ریل 11 تعبیه شده ،
سیستم مسلح کردن بوکانیر بولت اکشن هست که نسبت به ساید لور کمی مشکلتر مسلح میشه و سیستم ای تی ساید لور هست و کمی سریعتر عمل میکنه .
در بازار ایران هم در حال حاضر قیمت ای تی 44 قنداق چوبی 1300 و بوکانیر حدود 2200 هست البته با کمی تلرانس ، و همیشه در کلیه شرایط این اختلاف قیمت وجود داشته.

در این مختصر از لحاظ فنی هردو سلاح مقایسه شدن تا دوستان اگاهی بیشتری نسبت به هردو سلاح داشته باشن.

ارادت

توجه:

پاسخ
با تجربه ای که از هردو داشتم ..
بوکانیر خوش دست تر و با کیفیت تر هست ...
در مورد مسلح کردن هردو بنظرم در حد متوسط هستند خشاب بوکا اگر کمی چرب بشه فوق العاده روان هست .
قدرت تو یک رنج هست .
تو نمای اسلحه و زیبایی ای تی در مقابل بوکانیر اصلا حرفی واسه گفتن نداره .... بوکا انصافا میتونه رقیب سر سختی باشه حتی واسه اسلحه هایی با دوبرابر قیمت خودش .!
سازگاری ساچمه در هر دو با بسیاری از طیف همخوانی دارن .. هردو jsb و باراکودارو خیلی خوب میزنن .

اما مهمترین تفاوت میتونه تو دقت نمایان بشه که من فکر میکنم با توجه به تفاوت یک میلیونی بوکا باید دقت بهتری داشته باشه !!! تو 50 متر در یک رنج هستند شاید حتی ای تی بهتر البته تفنگ واسه دوستان بود و در حد یک گروپ تست کردم .... اما به هر حال دقت تو تیر اندازی یک اصل هست !!!

تو 100 متر یا 70 متر اگر دوستان این تفنگ رو تست کردن توضیح بدن یا تصویر قرار بدن ...

کلا دوستان در مورد دقت بیشتر بپردازن میتونه خیلی بهتر باشه چون بقیه مشخصات نمایان هست .

.

توجه:

پاسخ
(۱۳۹۴/۱۱/۲۶، ۰۸:۵۸ ق.ظ)BLACK-ROSE نوشته است: با تجربه ای که از هردو داشتم ..
بوکانیر خوش دست تر و با کیفیت تر هست ...
در مورد مسلح کردن هردو بنظرم در حد متوسط هستند خشاب بوکا اگر کمی چرب بشه فوق العاده روان هست .
قدرت تو یک رنج هست .
تو نمای اسلحه و زیبایی ای تی در مقابل بوکانیر اصلا حرفی واسه گفتن نداره .... بوکا انصافا میتونه رقیب سر سختی باشه حتی واسه اسلحه هایی با دوبرابر قیمت خودش .!
سازگاری ساچمه در هر دو با بسیاری از طیف همخوانی دارن .. هردو jsb  و باراکودارو خیلی خوب میزنن .

اما مهمترین تفاوت میتونه تو دقت نمایان بشه که من فکر میکنم با توجه به تفاوت یک میلیونی بوکا باید دقت بهتری داشته باشه !!! تو 50 متر در یک رنج هستند شاید حتی ای تی بهتر البته تفنگ واسه دوستان بود و در حد یک گروپ تست کردم .... اما به هر حال دقت تو تیر اندازی یک اصل هست !!!

تو 100 متر یا 70 متر اگر دوستان این تفنگ رو تست کردن توضیح بدن یا تصویر قرار بدن ...

کلا دوستان در مورد دقت بیشتر بپردازن میتونه خیلی بهتر باشه چون بقیه مشخصات نمایان هست .

با سلام    ، از شما دوست گرامی  عدرحواهی میکنم که در تاپیک شما درخواست خودم رو مطرح کردم
درحواست من از دوستان : در صورت امکان دامنه مقایسه باز تر بشه و دو سلاح دیگه هم مورد بررسی قارار بگیره
یعنی  AT44 ,  بوکانیر ، PR900  ، کرال پانچر مگا
.

توجه:

پاسخ
درود

هردو سلاح ای تی و بوکانیر در پستهای قبل مقایسه شدن ولی در خصوص پانچر و پی ار900 باید عرض کنم،
پی 900 یه سلاح 33ژولیه و نسبت به سلاحهای بالا قدرت کمتری داره ولی در رده قیمتی نسبت به هزینه پرداختی سلاح خوب و خوش دستیه و دقتش هم به نظرم با تستهایی که اقای اشتری داشتند تو رنج بوکانیر و ای تی حالا با اختلاف جزیی قرار میگیره ولی پانچر کلا تا حالا با اینکه چندین مدل رو ارایه کرده توفیقی تو دقت بدست نیاورده و هنوز دقتش زیر سواله و البته مشکلاتش رو تو بخش خودش ارایه کردم،
به هرحال اگه پارامتر دقت ، لوازم یدکی و هزینه رو که سه تا از پارامترهای اصلی هستند رو در خصوص 4 تا سلاح فوق در نظر بگیریم به ترتیب
ای تی44
بوکانیر
پی 900، پانچر
رتبه میارن ، البته این نظر بنده هست و میتونه نظر دوستان متفاوت باشه، فقط یاد اوری کنم که در پی900 اگه پارامتر قیمت رو اهمیت بیشتری بدیم یه رده میاد بالاتر.

ارادت

توجه:

پاسخ
با سلام
دوستان بسیار ممنونم از مقایسات جالبی که داشتید فقط نکته ای را عرض کنم اینکه گاهی برندی گرانتر هست لزوما به دلیل افزایش قیمت قطعات نیست بلکه به دلیل پایین اوردن تلرانس کیفیتی بین محصولات تولیدی هستش. مثلا ای تی 450 دلاری با وایرخ 1200 تا 1400 دلاری به دلیل قیمت قطعات این مقدار اختلاف ندارند بلکه اختلافشون در میانگین تفنگهاشون هستش. یعنی بین بهترین و بدترین محصول برندی اختلاف ناچیز و در برندی بسیار مشهود است.
لذا به لحاظ میانگین دقت با اینکه ای تی هایی دیده ام که کمتر تفنگی به دقتشون میرسه بوکانیر را دقیقتر از ای تی دیدم.
نکته بعدی هم در مورد اصلاحات تفنگ پانچر هستش که در ورژن های جدید تولید میشن . امیدوارم دوستان مارو هم از وضعیت این تغیرات اگاه کنن تا بهتر بشه مقایسه کرد.

توجه:

پاسخ
با سلام

دوستانی که این دو اسلحه رو دارن لطف کنن در یک شرایط محیطی برابر ودر یک تایم در فاصله 50 و 70 گروپ بگیرند ... ترجیحا هم با 18.1 و هم با 15.9 ..ببینیم نتیجه چه خواهد بود ...
بنده فکر کنم ای تی با 18 بهتر باشه بوکا با 15 ....!

خیلی میتونه جالب باشه ...احتمال میدم از نوع لول اسلحه و مسایل مرتبط تو گروپ های زیر 50 نزدیک به هم باشند شاید با کمی اختلاف ناچیزی بوکا سر باشه اما بالای 50 ای تی سر تر باشه !! البته این یک نظر هست و میتونه اشتباه باشه با توجه به داشته هام با بوکا دوسه روزی تیر زدم ولی ای تی دارم ...

اما هنوز تو تمام فرومها ندیدم گروپ در یک تایم با شرایط برابر از این دو سلاح گرفته باشند ...!

موفق باشید .

توجه:

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان