اطلاعیه : به تالار گفتگو انجمن بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA خوش آمدید ، در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا مشکل رو در تالار میهمانان اعلام فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود ،

گروه تلگرام انجمن به آدرس زیر فعال میباشد https://t.me/joinchat/AAAAAEGwJN61nqzw34Trbw ادرس کانال تلگرامی انجمن Telegram.me/irbfa آدرسهای فوق را در مرورگر خود کپی و وارد کانال و یا گروه تلگرامی انجمن شوید

توجه :................... برای استفاده از مطالب و مطالعه موضوعات باید در سایت عضو شوید .......... برای عضویت لطفا وارد بخش ثبت نام شوید،........... مراحل ثبت نام ساده و کوتاه میباشند. .............. از آنجا که قوانین این انجمن بادیگر انجمنها متفاوت میباشد٫ لطفا قبل از هرگونه فعالیت در انجمن قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. هرگونه فعالیت در انجمن به معنای مطالعه قوانین و پذیرش آن میباشد

امتیاز موضوع:
  • 40 رأی - میانگین امتیازات: 2.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی pcp کرال پانچر
درود

در این تاپیک به بررسی پی سی پی کرال پانچر میپردازیم، 
این سلاح اولین پی سی پی تولیدی کارخانه کرال ترکیه هست که در زمینه تولید سلاحهای شات گان برند شناخته شده ایه.
این سلاح در کل کپی شده تفنگ اوانیکس بلیزارد هست که ولوم قدرت ایرارمز رو بهش اضافه کردن.

[تصویر:  kral_puncher_no_scope.jpg]

[تصویر:  x1-500x500.jpg]
این پست بطور خلاصه مربوط میشه به تجربیات شخصی خودم که قبلا در منابع دیگه ارایه کردم و خلاصه اونها رو اینجا اوردم و در پستهای بعدی هم اطلاعات به روز رو براتون ارایه خواهم کرد.

در کل تو این سلاح بنده به نتایج زیر رسیدم:

1- کیفیت قنداق نسبت به هزینه پرداخت شده کاملا مقبول و خوبه و از نظر طراحی هم بالانس خوبی داره فقط تو قبضه میتونست کمی بهتر باشه ولی در کل نمره خوبی میگیره.
2- کیفیت ماشین کاری و زاج کاریه کپ خوب و معقوله (تموم اینها متناسب با بودجه پرداختی هست)
3- لوله ظاهرا خان کشی خوبی داره ولی با توجه به اینکه تو تفنگهای مختلف که دیدم دهانه لول متغییر و متفاوت بوده نظری نمیدم و باید بیشتر بررسی بشه.
4-کلا سلاح بالانس و خوش دستیه و وزنش معقوله
5- سیستم ولوم قدرت روی خروجی هوا پس از والو کار کرده که عملا با کم کردن ولوم قدرت تغییری تو میزان مصرف باد ایجاد نمیشه و تعداد شات در هر سرعت و قدرتی ثابته
6- تو کورنو گرافی انجام شده متاسفانه نواخت خوبی رو شاهد نبودم و تلرانس سرعت بالاست این مورد رو تو حالت فابریک و قبل از تعویض اورینگها شاهد بودم که البته پس از تعویض اورینگها بهتر شد 
7- متاسفانه تو گروپ گیری هم نتیجه مثبت نبود چه با خشاب چه بی خشاب البته در سیستم فابریک 

[تصویر:  ?di=FQX9ZBZO]

اینهم اطلاعات تکمیلی دیگه
----------------------------------------------------------------------------------

1-ساختار ارگونومی و بالانس سلاح کاملا مقبول و مناسبه ، یک مقدار تو قبضه میتونستن بهتر کار کنن ولی خوب تا همینجا هم قابل قبوله و نسبت به هاتسان ای تی 44 و بی تی 65 کاملا برتره
2- کیفیت زاج و ماشین کاری بد نیست و اونهم قابل قبوله 
3- در خصوص اورینگ ها باید بگم که جنس و مونتاژ افتضاحی دارن و صد درصد نیاز به بازبینی دارن ، این مورد در بیش از 5 تا سلاحی که اکبند بودن و شخصا رویتشون کردم یکسان بوده، البته نوع درجه بندی و شیارهای جای اورینگها میتونست بهتر باشه که در این خصوص میشه یه مقدار از اورینگهای مناسبتر استفاده کرد.
4- نوع طراحی کاملا کپی برداری تلفیقی از اوانیکس و ایر ارمز بوده که نه تنها خلاقیتی توش مشاهده نمیشه بلکه بدلیل ترکیب طرح ولوم قدرت ایرارمز با کپ اوانیکس که هیچ سنخیتی از نظر کلاس کاری و موارد فنی باهم ندارن موجب افت عملکرد اون شده ، ساده تر بگم سیستم کنترل قدرت ایرارمز متناسب اون والو و فشار و قدرت طراحی شده در صورتی که اینجا والو و دبی خروجی هوا و همه چی کپی اوانیکس هست که ذاتا یه سلاح شکاریه و قدرتیه و تناسبی با ظرافت اون ولوم نداره و همین قسمت یکی از اجزایی هست که زود به نشتی میافته و باعث بی دقتی میشه لذا دو مورد رو توش باید در نظر گرفت اول اینکه بعد از یه مدت کوتاه تو شلیکها در قدرت اخر یواش یواش ولوم بر میگرده به سمت کم که باید بهش توجه داشت چون اورینگهای بسیاز نازکی رو توش بکار بردن و البته با تعویض و اصلاح سایز اورینگها این مورد اصلاح میشه و به نظر بنده با اینکه این تفنگ ذاتا تا 65 ژول هم از لحاظ والو و چکش و لوله جواب میده ولی همین سیستم ولوم براش محدودیت ایجاد کرده و بهترین حالت براش تو رنج 55 ژوله و اگه بخواد بیشتر بشه باید فکر اساسی واسه اورینگهای ولوم کرد
5-لوله متاسفانه کثیفه و حتما باید تمیز بشه تا دقت داشته باشه ، خان کشی اون 12 خانه و چوکش هم بد نیست ولی با هر ساچمه ای هم خوانی نداره و تو ساچمه های نرمال با جی اس بی 18 گرین و ساچمه های سنگین با 28 سامیانگ خوب جواب میده .
6-در خصوص خشاب فکر کنم بگیر نگیر داره ولی وقتی با خشاب گروپ گرفتم یه مقدار گروپ باز تر شد که البته خیلی نیست ولی نشون میده که میتونه تاثیر داشته باشه
7-اصولا از نظر مونتاژ و خروجی و قدرت هم تفنگها یکسان نیستند و یه مقدار تلرانس دارن که این رو تو کورنو گرافی چند تفنگ متوجه شدم
8- از نظر تلرانس و نواخت تیر کاملا سینوسی عمل میکنه و به هاتسان بسیار شبیه هست که اگه فرصت کنم یه کورنو گرافی کامل از 200 بار تا 80 بار که رو درجه سلاح حیطه رنگ سبزه براتون قرار خواهم داد
در کل اگه یه سرویس منظم و مرتب بشه به نظر من برای شکار تا فواصل 50-60 متر و هدف زنی غیر حرفه ای کاملا مناسبه و ارزش خرید داره، 
در کل رفع این معایب جزعی که تاثیرات بزرگی رو دقت سلاح داره برای وارد کننده و تولید کننده بسیار ساده است و امیدواریم که در سریهای بعدی شاهد اصلاح اونها باشیم

---------------------------------------------------------------------
راستش تا همین یکی دو هفته پیش همونطور که تو یکی از پستهای قبلی گفته بودم چه از سری واردات رسمی و چه از سریهای غیر رسمی اون همگی یک اندازه و لول 54 سانت و مخزن 280 سی سی بودن تا اینکه چندی پیش بالاخره چشممون به یه سری جدید روشن شد با لول 48 و مخزن 230 که همین دو روز پیش هم باز یه مدل ماکسی رو دیدم که مثل قبلی ها بود یعنی لول 54 و مخزن 280 که هردو مدل رو کورنو کردم و البته مدلهای قبلی رو هم قبلا تست و کورنو کرده بودم، اما نتایج اولا هردو از نظر کیفیت یکی هستند و فقط تنها تفاوتی که توشون دیدم تو میزان شلیک و مقدار کمی هم تو قدرت که البته مورد قدرتی قابل بحث نیست و خیلی تفاوت کمه، در کل اگه بخوام خیلی مختصر بگم :

1. بالانس مدل کوتاه نسبتا بهتره خصوصا با دوربین 

2. قدرت در حالت دیفالت کوتاه حدود 43 ژول و بلند حدود 45 ژوله که البته محسوس نیست

3. تعداد شات مدل بلندتر بیشتره ، در حدود 8 شات

4.قنداق و کیفیت ساخت و موارد دیگه کاملا یکسانه 

5. نواخت(تلرانس و کورنو گرافی) و گروپ تو 25 مترهم تقریبا یکسانه 

لازم به ذکره که سریهایی که بازرگانی الماس داشتن که روش نوشته بود دویل هم 54 سانته اما واقعا برای خود من قابل درک نیست که این کار کارخونه یعنی چی؟ محصولی که چندماهی از عرضه اون نگذشته با چند نام ارایه بشه با یک کیفیت!! خلاصه اینهم از تجربه بنده 

نهایتا اگه خیلی بالانس و جمع و جوری مهمه براتون خوب کوتاهش بهتره و اگه چند ژول قدرت جزیی و چند شات بیشتر براتون مهمتره لول بلندش و در نهایت همشون یکین و اونقدر تفاوت ندارن.

البته اطلاعات بالا مربوط به اولین سری کرال پانچره که وارد بازار شد و الان که حدود یکسال میگذره سریهای جدید خیلی بهتر شدن که سعی میکنم اطلاعت بروز رو براتون ارایه کنم

ارادت

توجه:

- نقل مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد
پاسخ
با سلام و عرض تشکر از توضیخات خوبتون
لطفا در صورت امکان در خصوص سری جدید کرال پانچر که با نام مگا وارد بازار شده ، مطالبی رو اراِیه فرمایید .
توجه:

پاسخ
درود

راستش کرال پانچر در اصل بیس همشون یکیه و قط با تغییرات جزیی اسمهاشون فرق کرده ، تا اونجایی که تو سایتتولید کننده دیدم کرال پانچر مگا حجم مخزنش 330 سی سی شده طول لوله هم از 53 ب 58 افزایش پیدا کرده.

ارادت

توجه:

پاسخ
بنده پانچر مگا رو داشتم ..بقول دوستمون همه چیزش خوب بود ..الا لولش که ساچمه توش بازی میکرد و خان پردازی افتضاحی داشت ...

توجه:

پاسخ
درود

راستش من شخصا هنوز ازکرال پانچر نتیجه مقبولی ندیدم کما اینکه با تغییر خشاب و ... شرکت سعی در ارتقا و بهبود داشته که نکته مثبتیه ولی هنوز به اون سطح کیفی و فنی بایسته و شایسته نرسیده، یکی از اشکالات بزرگ اون در طراحیه که ه کس بهش توجه نکرده واشکال دوم هم در لول سلاحه که هنوز برای ارتقا کیفی جا زیاد داره.

توجه:

پاسخ
دوستان عزیز
آیا مخزن  کرال پانچر رو با تلمبه ( خصوصا  تلمبه کرال یا هاتسان ) میشه شارژش کرد ؟

توجه:

پاسخ
درود

دراصل با تلنبه حالا هاتسا یا مارک دیگه تمامپی سی پی ها رو میشه شارژ کرد و اصولا در انجام شدن کار از لحاظ فن مشکلی نیست ولی کلا کار سختیه و هرچی مخزن سلاح جمش بیشتر باشه کار سخت تره و شخصا بجز در موارد خاص استفاده از تلنبه رو پیشنهاد نمیکنم. کرال هم از این مورد مستثنی نیست ،

ارادت

توجه:

پاسخ
درود
دوستان یه مطلبی رو خصوص پانچر جای دیگه عنوان کردم که دیدم اینجا هم باشه خالی از لطف نیست

پانچر یه کپی نه چندان رده بالا از اوانیکس بلیزارده ولی با کیفیت بسیار متفاوت از لحاظ متریال و .... حالا اوانیکس بلیزارد یه سلاح 65 ژولیه و پانچر اومده با یه کپی برداریه ناشیانه از ایرارمز 510 که یه سلاح حداکثر 45 ژولیه ولوم ایرارمز رو تو کپ پانچر جایگذاری کرده ولومی که برای دبی 40 الی 45 ژول محاسبه و طراحی شده اومده جلو یه والو 65 ژولی قرار گرفته که هیچ سازگاری باهم ندارن که فشار وارده باعث میشه در تعداد شلیکها اروم اروم ولوم قدرت تغییر و حرکت کنه و ......، حالا از طراحی بد قبضه و ... بگذریم که تو سری جدید اصلاح شده و حتی تو بریکر طراحی زیبایی رو شاهدیم ، اینو خلاصه گفتم که بدونید اگه نظری داده میشه روی تعصب نیست همبن ایراد و .... رو شخصا تو همون تستهای اولیه برای تولید کننده ارسال کردم، به هر حال کرال سلاحیه که در حال رشده و فعلا تا به ثبات کامل برسه و یه سلاح قابل اعتماد بشه نیاز به زمان داره کما اینکه سیر مراحل ترقی و رفع اشکالات اون در یکسال گذشته کاملا مشهوده .

ارادت

توجه:

پاسخ
[attachment=63]
درود دوستان

من حدود 6ماهه یدونه کرال پانچر مگا مدل سایلنت رو خریدم .
در ابتدا با مشکل قدرت مواجه بودم کخ با گرفتن کرونو متوجه شدم حدود 27 زول هستش
با تعویض فنر چکش وگذاشتن فنر قوی تر قدرت به 39 ژول ارتقا پیا کرد !
مخزن اون 330 باره ومن هردفعه 250 تا شارژ میکنم
فرقش با مکسی ومگا معمولی در لوله هستش که کوتاه تر شدهوبجاش از سایلنسر بلند ت استفاده شده ولوله  شرود هستش
در مورد دقت هم بادوربین سنتر 4*16*40 درب بطری نوشابه رو از 60 الی 65 متری میزنم واین تعریف نیست وواقعیت داره
یا 250 بارشارژ تا 150 بار حدود 70 شات دارم که 40 تاش منظمه ودر کل نسبت به قیمتش خوبه وازش راضیم
البته اینم بگم از AT44  خیلی بهتره !!
خششابش همونتیپه منتهی قفل اون بداشته شده وهرزه گرده وساچه اول قفل محسوب میشه وخیلی از خشاب قبلی بهتره
ساچمه مورد استفاده بنده 18 گرینه .بالاترین برد که هدف زدم .120 متر بود که کلاغ بزرگ رو زدم وخوب حدود 10 قیقه بعد مرحوم شدند
ایراد : از اونجایی که لوله شرود وسایلنسر داره .نمیتونید از سایلنسر جانبی استفاده کنیدچونلوله کوتاه تره وبست اجازه نصب سایلنسر متفرقه رو نمیده

امیدوارم رسونده باشم مطلب رو

توجه:

پاسخ
درود دوستان
میخوام یه رگولاتور روی کرال پنچر نصب کنم
سوال :اسلحه بنده الان 39 ژوله وبین 150 الی 250 شارژ حدود 70 شت میده که40 تاش منظمه!1
حالا اگه رگولاتورببندم چقدر افت ژول دارم ؟
وچند شات منظم میتونم داشته باشم
وهزینه نصب رگولاتور چقدره ؟
ممنون ومتشکر میشم جناب Gunholder ویا جناب توکل پاسخ بدهند

توجه:

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان