اطلاعیه : به تالار گفتگو انجمن بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA خوش آمدید ، در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا مشکل رو در تالار میهمانان اعلام فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود ،

گروه تلگرام انجمن به آدرس زیر فعال میباشد https://t.me/joinchat/AAAAAEGwJN61nqzw34Trbw ادرس کانال تلگرامی انجمن Telegram.me/irbfa آدرسهای فوق را در مرورگر خود کپی و وارد کانال و یا گروه تلگرامی انجمن شوید

توجه :................... برای استفاده از مطالب و مطالعه موضوعات باید در سایت عضو شوید .......... برای عضویت لطفا وارد بخش ثبت نام شوید،........... مراحل ثبت نام ساده و کوتاه میباشند. .............. از آنجا که قوانین این انجمن بادیگر انجمنها متفاوت میباشد٫ لطفا قبل از هرگونه فعالیت در انجمن قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. هرگونه فعالیت در انجمن به معنای مطالعه قوانین و پذیرش آن میباشد

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بالستیک ساچمه های مختلف
با سلام 
توی این چند روز در تعطیلات شهرستان فرصت شد تا این که وایرخ را در مسافتهای 50و100و150 متری با ساچمه jsb 18.13 تست بگیرم.
نکته ای که وجود داشت این بود که من تمامی فاکتورها را دقیق به نرم افزار میدادم ولی نقطه برخورد ساچمه با  جواب نرم افزار جور نبود .
همه چیز را چک کردم و متوجه شدم ضریب بالستیک ساچمه که خود نرم افزار 0.033 در نظر میگرفت در دوربین هاوک سایدویندر 20-6.5 نیاز به اصلاح داشت .
با ازمون و خطا به ضریب بالستیک 0.055برای ساچمه jsb18.13 در سلاح وایرخ 100اف اس بی رسیدم که تمامی نقاط برخورد اصلاح شد و نتیجه درست شد.
میخواستم نظر دوستان را در این مورد بدونم.

توجه:

- نقل مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد
پاسخ
یعنی ضریب بالستیک این ساچمه الان همین عدده ؟ یا این ضریب نسبت به نوع سلاح متغیره ؟

توجه:

پاسخ
در سلاح من که اینطور
دوستان دیگه در سلاحهای دیگه خودشون انجام بدن و نتیجه را به اشتراک بگذارند.

توجه:

پاسخ
(۱۳۹۵/۰۳/۰۲، ۰۸:۵۳ ب.ظ)naserkhamseh نوشته است: با سلام 
توی این چند روز در تعطیلات شهرستان فرصت شد تا این که وایرخ را در مسافتهای 50و100و150 متری با ساچمه jsb 18.13 تست بگیرم.
نکته ای که وجود داشت این بود که من تمامی فاکتورها را دقیق به نرم افزار میدادم ولی نقطه برخورد ساچمه با  جواب نرم افزار جور نبود .
همه چیز را چک کردم و متوجه شدم ضریب بالستیک ساچمه که خود نرم افزار 0.033 در نظر میگرفت در دوربین هاوک سایدویندر 20-6.5 نیاز به اصلاح داشت .
با ازمون و خطا به ضریب بالستیک 0.055برای ساچمه jsb18.13 در سلاح وایرخ 100اف اس بی رسیدم که تمامی نقاط برخورد اصلاح شد و نتیجه درست شد.
میخواستم نظر دوستان را در این مورد بدونم.
سلام
دوست عزیز با کمال تعجب اگر داده هارو درست وارد کرده باشید بالستیک شما همین عدده که خیلی بالاست!!
لطفا یکبار با بدست اوردن گرین ساچمه مقدار افت یا poi و سرعت ساچمه مقدار  bc را مجدد محاسبه کنید. اون bc های مجود در جدول گاها قابل استناد نیستن   کلا ضریب بالستیک ساچمه در هر لوله ای متفاوت هستش.
احتمال دیگر اشتباه وارد کردن داده ها از جمله مقدار فاصله دوربین تا مرکز لوله تفنگ هستش    یا دادهای دیگر که در پیش فرض امده برای ما غلط وارد شده.

توجه:

پاسخ
همه چیز را چک کردم .
حتی در 150 متری هم با bc:0.055 همه چیز درست بود و تمامی پارامترها را درست وارد کردم.

توجه:

پاسخ
درود
ناصر جان اگه تهران هستید یک قرار بزارید باهم سلاح رو کورنو کنیم و ضریب بالستیک رو محاسبه کنیم، البته با دوتا کورنو ،

توجه:

پاسخ
بله تهران هستم سمت شهریار
کرنوگراف کرونی مدل ام یک هم دارم . من وقتم ازاده

توجه:

پاسخ
امروز دوباره در فاصله های مختلف در تهران وایرخ را با جی اس بی 18.13 گرین تست کردم وبا کمال تعجب  bc ساچمه همان 0.033
بدست آمد .
دمای هوای هر دو محل تقریبا برابر بود .
شرایط تیر اندازی برابر بود .
نوع سلاح و فشار کاری برابر.
ساچمه و فاصله ها برابر 
تنها چیزی که فرق میکرد ارتفاع از سطح دریا تهران 1186متری و محل قبلی 2002 متری از سطح دریا
دوستان ..... و شورا بینهم .....

توجه:

پاسخ
ر
(۱۳۹۵/۰۳/۰۶، ۰۵:۲۸ ب.ظ)naserkhamseh نوشته است: امروز دوباره در فاصله های مختلف در تهران وایرخ را با جی اس بی 18.13 گرین تست کردم وبا کمال تعجب  bc ساچمه همان 0.033
بدست آمد .
دمای هوای هر دو محل تقریبا برابر بود .
شرایط تیر اندازی برابر بود .
نوع سلاح و فشار کاری برابر.
ساچمه و فاصله ها برابر 
تنها چیزی که فرق میکرد ارتفاع از سطح دریا تهران 1186متری و محل قبلی 2002 متری از سطح دریا
دوستان ..... و شورا بینهم .....

درود
ناصر جان یکی از موارد مهمی که روی بالستیک تاثیر داره ارتفاع از سطح دریاست که در اینجا هم بطور عملی و با نتایج حاصله این مورد تایید میشه و اعداد ارتفاع هم تقریبا یک تفاوت نزدیک دو برابری رو نشون میدن که مبین همین نکته هست تو نرم افزار استرلاک هم دقیقا ارتفاع از سطح دریا رو تو محاسبات داره و تفاوت این دو ارتفاع هم عدد قابل توجه و موثری در بالستیک و ....
در ضمن نکته مهم دیگه اینه که ارزش استاندارد میلداتهاتون رو در روی دوربین بدونید که در روی چه زومیه و این اطلاعات رو در نرم افزار درست وارد کنید تا خروجی درستی رو داشته باشید و اون عدد 0.005 به نظر برای این ساچمه درست نیست
حالا دوستان دیگه هم نظراتشون رو بگن خیلی حوبه،
یک اعتبار ناقابل هم بابت زحمات کشیده شده اهدا شد.

ارادت

توجه:

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان