اطلاعیه : به تالار گفتگو انجمن بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA خوش آمدید ، در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا مشکل رو در تالار میهمانان اعلام فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود ،

گروه تلگرام انجمن به آدرس زیر فعال میباشد https://t.me/joinchat/AAAAAEGwJN61nqzw34Trbw ادرس کانال تلگرامی انجمن Telegram.me/irbfa آدرسهای فوق را در مرورگر خود کپی و وارد کانال و یا گروه تلگرامی انجمن شوید

توجه :................... برای استفاده از مطالب و مطالعه موضوعات باید در سایت عضو شوید .......... برای عضویت لطفا وارد بخش ثبت نام شوید،........... مراحل ثبت نام ساده و کوتاه میباشند. .............. از آنجا که قوانین این انجمن بادیگر انجمنها متفاوت میباشد٫ لطفا قبل از هرگونه فعالیت در انجمن قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. هرگونه فعالیت در انجمن به معنای مطالعه قوانین و پذیرش آن میباشد

امتیاز موضوع:
  • 36 رأی - میانگین امتیازات: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی دوربین جدید هاوک سایدویندر 10-50×60 tmx
درود 
معرفی دوربین جدید سایدویندر هاوک 10-50×60 tmx
دوستان با توجه به تولید یک مدل جدید از سری سایدویندر هاوک در ادامه این تاپیک به معرفی این مدل خواهیم پرداخت.

ادامه در پست بعدی......

توجه:

- نقل مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد
پاسخ
درود

همونطور که عرض کردم، کمپانی هاوک مدل جدیدی از سری سایدویندر رو با زوم بالا جهت تیداندازی لانگ رنج ارایه کرده که نگاهی اجمالی به مشخصات این دوربین می‌اندازیم،

دوربین از نوع زوم متغییر در بازه بزرگنمایی 10 برابر الی 50 میباشد که در نوع خودش زوم بسیار بالاییه، دهنه  لنز شیی دوربین هم 60 هست،
یکی از نکات جالب و جدید در این دوربین  قابلیت تعویض تورتها در مقیاسهای  1/4 موا ، 1/8 موا ، 1/10  میلی رادیانه که تنوع و انعطاف پذیری دوربین رو برای کاربر بالا برده

[تصویر:  removeable-turrets.jpg]

[تصویر:  Hawke_Riflescope_Sidewinder_ED_10-50x60[2].jpg]

رتیکل دوربین از سری تاکتیکال tmx هست که برای لانگ رنج طراحی شده و برحسب میدات در زوم 20هست و  گزینه خوب و ایده آلی برای گلوله زنی لانگ رنج و همبنطور بنچ رست  محسوب میشه.

[تصویر:  20x-TMX.svg]
[تصویر:  20x-TMX-info.svg]

نوع پوشش لنزها هم با تکنولوژی چند لایه ( 18 لایه)  ED کیفیت و شفافیت قابل قبولی رو ارایه کرده. 

[تصویر:  ed.jpg]

دوستان در لینک زیر اطلاعات کامل رو در سایت تولید کننده مطاععه بفرمایید.
http://www.hawkeoptics.com/sidewinder-ed...0-tmx.html

ارادت

توجه:

پاسخ
درود
خدمت دوستان
دیروز این دوربین بدستم رسید و در واقع میشه گفت که اولین نمونه آن تو ایران هست که وارد شد،
تایپ دوربین از لحاظ کیفیت بدنه کاملا با نمونه های قبلی مطابقت داره و سیستم زوم و لایت رتیکل اون هم با ایرمکس یکی هست، تورتها متحرک و قابل تعویض هست.
امروز دوربین رو میبرم برای تست که از نظر شفافیت و ... اطلاعات تکمیل رو ارایه خواهم کرد

ارادت

توجه:

پاسخ
با سلام
مشخصات و قیمت دوربین را هم ذکر کنید.

توجه:

پاسخ
درود ناصر جان

مشخصات دوربین که تو پست قبل هست و دقیقا همو مدله ، قیمت روی سایت هاوک هم حدود هزار دلاره، در ایران هم اینطور که تو برخی سایت‌ها دیدم حدود 4400 هست ، که شخصا فعلا قبل از تست نظری در این خصوص ندارم.
بزودی یه ریوی کامل ازش ارایه میکنم.

ارادت

توجه:

پاسخ
درود

دوستان دوربین هاوک سایدویندر 10~50-60 با رتیکل tmc رو روی سلاح بستم و تست کردم ،
نکات زیر به نظرم آمد که بیانش بد نیست،
شفافیت دوربین در زوم 50 در فواصل کم مثل 25 متر قابل قبول و خوبه و در فواصل بالاتر بهتر هم میشه ولی در قیاس با برندهایی مثل نیکو استرلینگ و زایس و ... خوب هنوز جا برای ارتقا داره و با توجه به توضیحات فنی مندرج در سایت تولید کننده توقع شفافیت و وضوح بیشتری را داشتم.
پارالکس دوربین بسیار حساس و دقیقه طوری که تو زوم بالا باید با دقت و ظریف تنظیم بشه، که این مورد برای فیلدتارگتیا که از پارالکس برای تخمین مسافت استفاده میکنند مهمه و در این دوربین قابل قبوله.
قابلیت تعویض تورتها نکته قابل تاملی هست و تورت موجود بکارگرفته شده در اون 1/4 موا هست البته باید بگم که این دوربین با تورت 1/8 به نظرم کاربردی تره و برای گلوله هم تورت 1/10 میلی رادیانش در لانگ رنج میتونه گزینه خوبی باشه. در مورد قابلیت تعویض تورتها هم فعلا نمیشه نظر داد که حسنه یا نقطه ضعف.
رتیکل اون هم خیلی خوب و کاربردی هست خصوصا برای لاگ رنج.
از نظر خطای پارالکس هم باید بگم باهاش سه تا کارت بنچ زدم که نتایجش خوب و قابل قبول بود و نسبت به زوم بالای اون نتیجه خوبی داشت و قابل قبوله.

در کل به نظرم نسبت به دوربینهایی موجود در کشور در این زوم دوربین خوبیه ولی قیمتش بالاست و به نظر شخصی خودم آگه قیمتش تعدیل بشه ارزش خرید داره. یعنی شخصا آگه قرار باشه تو رنج قیمت موجود در بازار یعنی رده 4 به بالا خرید کنم، گزینه های دیگه ای برای انتخاب وجود دارن که در اولویت بالاتر قرار دارن،

در مجموع و بطور خلاصه بجز شفافیت اون در زوم 50 که کمتر از حد انتظار بود ( البته نسبت به تبلیغات داخل سایت هاوک ) باقی موارد فنی دوربین قابل قبوله.

سوالی بود در خدمتم.

ارادت

توجه:

پاسخ
با سلام
با توجه به تست دو دوربین هاک و نیکواسترلینگ با خصوصیات مشترک یک مقایسه ای هم بین این دو داشته باشید.

توجه:

پاسخ
(۱۳۹۵/۱۲/۱۰، ۱۱:۵۷ ب.ظ)naserkhamseh نوشته است: با سلام
با توجه به تست دو دوربین هاک و نیکواسترلینگ با خصوصیات مشترک یک مقایسه ای هم بین این دو داشته باشید.

درود ناصر جان

با توجه به اینکه هردو دوربین رو دارم و تست عملی گرفتم ، میتونه بگم 
از لحاظ شفافیت و وضوح تصویر کاملا برد با نیکواسترلینگ هست و تصویر بسیار شفاف و خوبی در زوم بالا داره و هاوک در این مورد بطور مشهود رده پایینتر رو داره
از نطر دقت برای تخمین مسافت در پارالکس، عملکرد مطلوبی داره و برای فیلدتارگت با دقت خوبی میشه تخمینه مسافت زد که با نیکو تو یک رده قرار دارن.
رتیکل ها هم با توجه به اینکه در نیکو استرلینگ متنوع هستند هم باید دید با کدوم مدل قیاس بشه ولی من خودم مدل تارگت مستر رو که دارم رتیکل بسیار ظریف و عالی داره.
در کل امتیازات نیکو از هاوک بالاتر ولی خوب قیمتش هم بالاترهست.
البته قابلیت تعویض تورت رو فعلا نمیشه نه حسن دانست و نه عیب و باید در مرور زمان امتحانش پس بده، در واقع آگه این مورد در کارکرد دراز مدت باعث عدم دقت تورتها و ضعف در کلیک پذیری نشه یک حسن بالاست ودر غیر این صورت میشه یک نقطه ضعف محسوبش کرد.

اادت

توجه:

پاسخ
درود
امروز کلیکهای دوربین هاوک tmx رو تست کردم ،
تورت بالا،
کلا 210 کلیک میخوره یعنی از صفر کارخنه 3 دور و 15 کلیک بالا میرهم و برعکس یعنی 7 دور

تورت کنار ،
کلا 7 دور کامل از کف تا انتها ، یعنی 210 کلیک هست هردور کامل تورتها در این دوربین چه تورت بالا و چه تورت پایین 30 کلیک هست،

ارادت

توجه:

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان