اطلاعیه : به تالار گفتگو انجمن بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA خوش آمدید ، در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا مشکل رو در تالار میهمانان اعلام فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود ،

گروه تلگرام انجمن به آدرس زیر فعال میباشد https://t.me/joinchat/AAAAAEGwJN61nqzw34Trbw ادرس کانال تلگرامی انجمن Telegram.me/irbfa آدرسهای فوق را در مرورگر خود کپی و وارد کانال و یا گروه تلگرامی انجمن شوید

توجه :................... برای استفاده از مطالب و مطالعه موضوعات باید در سایت عضو شوید .......... برای عضویت لطفا وارد بخش ثبت نام شوید،........... مراحل ثبت نام ساده و کوتاه میباشند. .............. از آنجا که قوانین این انجمن بادیگر انجمنها متفاوت میباشد٫ لطفا قبل از هرگونه فعالیت در انجمن قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. هرگونه فعالیت در انجمن به معنای مطالعه قوانین و پذیرش آن میباشد

امتیاز موضوع:
  • 65 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی تفنگ PCP SMK P10 پی 10 , ( پی12 ،p12)
درود

دوستان بزودی یک ریویو از تفنگ بادی pcp  بالپاپ پی10، p10 براتون ارایه میکنم.

توجه:

- نقل مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد
پاسخ
درود 

چندی قبل یک نمونه از این سلاح رو دیدم و فرصتی شد تا اونو کورنو کنم و یک ریویو ازش داشته باشم ،   در این بخش ایتدا یک بررسی اجمالی روش دارم و به ریویو تد هم یه گریزی میزنم و در بخش دوم هم کورنو گرافی شخصی خودم رو براتون ارایه میکنم.

تفنگ پی سی پی  - pcp  SMK  P10   
تفنگ پی 10 یک پس سی پی بالپاپ هست که با برند  SMK در انگلیس و MrodAir در امریکا ارایه میشه .  این تفنگ در دو مدل p10  که خشاب دار و رگوله است و p12  که تک تیر و غیر رگوله است و ورژن قبلی p10  مباشد تولید شده.  سیستم مسلح شدن اون بولت اکشن بوده که البته خیلی نرم مسلح میشه و نیازی به فشار زیادی نداره. سلاح فاقد ایندکس داخل کپ میباشد و ازخشاب های سری جدید مانند سلاحهای اوانیکس سری جدید یا پانچر و ... استفاده میکنه ، که بدون خشاب هم به راحتی قابل ساچمه گذاری بصورت تکتیر هست.
بدنه سلاح از کیفیت مطلوبی برخورداره و تا اونجاییکه دیدم  کاملا ادم رو یاد ادگان ماتادور میندازه و عملا اینقدر سیستمش به ماتادور شبه هست که فکر میکنم که یک ورژنی از ماتادور باشه .
تو تصویر زیر هردو سلاح رو کنار هم میبینید

[تصویر:  20150112_150033793_iOS-1024x668.jpg]

که بالایی  ماتادور و پایین هم پی 10 هست،  که شباهتشون کاملا مشخصه.

سلاح دارای رگولاتوره که با داشتن مخزن 300 سی سی حدود 55 شات رگوله 40 ژولی رو باتلرانس شات خوبی ارایه میده که در نوع خودش خیلی خوبه،
در ضمن قابلیت تنظیم قدرت از طریق پیچ تنظیم قدرت فنر چکش به راحتی در این سلاح قابل انجامه. که شخصا برای افراد غیر حرفه ای توصیه نمیکنم.

مشخصات کلی :

لوله 12 خان ، طول 50 سانت و دارای شرود
مخزن حدود 300 سی سی فشار کاری 220 بار
قنداق چوب ، بالپاپ
دارای رگولاتور با تلرانس شات زیر 5 متر در 50 شات.
ریل دوربین 22
قدرت 40 ژول
تعداد شات ،  55 شات رگوله
طول کلی سلاح 72 سانت
وزن حدود 3.3 کیلو که با توجه به بالپاپ بودن  بالانس خوبی داره و برای فیلدتارگت گزینه مطلوبی به حساب میاد.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcT8rNJolH-yu4zFZuvlvCS...MEatrGTO8w]

[تصویر:  mid.49204221_std.png]

[تصویر:  main.76211858_std.png]

کورنو گرافیها و اطلاعات بیشتر رو براتون به زودی ارایه میکنم.

ادامه دارد .....

توجه:

پاسخ
درود

دیروز فرصت شد تا این سلاح رو شخصاکورنو گرافی کنم ،
متاسفانه بعد از سیدن به محل تیراندازی و استقرار وسایل متوجه شدم که ساچمه به اندازه کفایت به همراه ندارم ولی خوب یک خشاب (11 تایی ) رو تو نستم کورنو کنم که نتایج اون به شرح زیره

ساچمه 18.1 گرین جی اس بی،

257.1
257
257.8
257.5
257.5
257.9
256.5
257.7
256.5
255.8
257.2

ماگزیمم 257.9
مینیمم 255.8
میانگین 257.1
تلرانس در 11 شلیک 2.16
اس دی در کورنو گراف 0
قدرت حدود 39 ژول
همونطور که میبینیم عملکرد رگولاتور سلاح کاملا قابل قبوله البته تو اولین فرصت یه کورنوگرافی با تعداد بیشتر براوتون ارایه میکنم.

موفق باشید

توجه:

پاسخ
درود

این یه کورنو گرافی انجام شده روی سلاح p12 هست که توسط تد انجام شده.

[تصویر:  P12-Chronograph1-1024x452.jpg]

همینطور که میبینید سلاح عملکرد خوبی داره و تو 55 شات تلرانس اون بسیار خوب و حدود 4.5 متر بر ثانیه است که البته این کورنو مربوط به ورژن پی 12 هست و عملکرد ورژن جدید یعنی p10 بهتره.

ارادت

توجه:

پاسخ
درود

در لبنک زیر یک ریویو نسبتا کامل از ابن سلاح البته مدل پی12 که تک تیر پی10 هست ارابه شده، مطالعه اونرو به دوستان توصیه میکنم. نکته جالب اینه که در این ریویو مقایسه کاملی هم بین این سلاح و ادگان ماتادور انجام شده که نشون دهنده اینه که سلاح پی ده در واقع کپی ادگان هست،
http://www.airrifle.co.za/threads/35958-...pup-Review

ارادت

توجه:

پاسخ
درود
این هم یک تصویر از قطعات داخل سلاح پی 12، که البته یک سری عکسهای شخصی از پی 10 که خودم تهیه کردم رو بزودی براتون ارایه خواهم کرد.

توجه:

پاسخ
درود
دوستان تو لینک زیر هم یه ریویو دیگه از این سلاح ارایه شده،
http://www.network54.com/Forum/79537/mes...+and+picts
ارادت

توجه:

پاسخ
با سلام الان يك تفنگ بادي به نام آرتيميس SPA P10  توي بازاره و چيني هم هست و دقيقا همين تفنگيه كه شما نقدش كردين سوالم اينه كه با هم فرق ميكنن يا نه و يكي ديگه هم هست كه تازه تر اومده دقيقا عين همينهاست ولي با اسم ويكتور اومده   پيشا پيش از راهنمايي شما ممنونم

توجه:

پاسخ
درود

در اصل بله همه یکی هستند ولی به سفارش شرکتهای مختلف، ولی همگی تولید شرکت spa چین هستند.
ارتمیس به سفارش بازرگانی سرابادانی وارد شده

توجه:

پاسخ
(۱۳۹۶/۰۷/۱۸، ۰۹:۴۳ ب.ظ)Gunholder نوشته است: درود

در اصل بله همه یکی هستند ولی به سفارش شرکتهای مختلف، ولی همگی تولید شرکت spa  چین هستند.
ارتمیس به سفارش بازرگانی سرابادانی وارد شده

با سلام مجدد - كليپ هاي خارجي زيادي از اين تفنگ ديدم كه كورنوگرافي و گروپ گيري‌هاي نمايش داده شده نسبتا خوب نشون ميدادن
اگر بخواهيم مقايسه بكنيم با هاتسون گلاديوس و يا بولپاپكرال پانچر بريكر كدوم تقريبا بهتره چه از لحاظ كيفيت ساخت ، قطعات و چه از لحاظ دقت.
متشكرم
چون ميخوام يه تفنگ بگيرم توي اين رنج قيمت اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

توجه:

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان