اطلاعیه : به تالار گفتگو انجمن بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA خوش آمدید ، در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا مشکل رو در تالار میهمانان اعلام فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود ،

گروه تلگرام انجمن به آدرس زیر فعال میباشد https://t.me/joinchat/AAAAAEGwJN61nqzw34Trbw ادرس کانال تلگرامی انجمن Telegram.me/irbfa آدرسهای فوق را در مرورگر خود کپی و وارد کانال و یا گروه تلگرامی انجمن شوید

توجه :................... برای استفاده از مطالب و مطالعه موضوعات باید در سایت عضو شوید .......... برای عضویت لطفا وارد بخش ثبت نام شوید،........... مراحل ثبت نام ساده و کوتاه میباشند. .............. از آنجا که قوانین این انجمن بادیگر انجمنها متفاوت میباشد٫ لطفا قبل از هرگونه فعالیت در انجمن قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. هرگونه فعالیت در انجمن به معنای مطالعه قوانین و پذیرش آن میباشد

امتیاز موضوع:
  • 51 رأی - میانگین امتیازات: 3.31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی اف ایکس بابکت fx bobcat
درود
محمد جان یه اشاره به ضعف کارخونه اف ایکس در ارایه کاتالوگ در سلاحها داشنم که متاسفانه یک کاتالوگ برای همه سلاحها بصورت عمومی و خلاصه داره و باقی اطلاعات در سایتش موجوده که البته اونهم دقیق نیست ، مثل عدم ارایه اطلاعات رویال 500 کالیبر 5.5 و...  
ولی بازهم در همون سایت و کاتالوگ که عینا در پستهای قبلی اوردم، مستنداتش موجوده که ترجمه اون رو هم گفتم، و عکسها هم که خودش مستند دیگه ای بر تایید ماجراست و شخصا برای اونچه که صحبت کردم مستنداتی رو ارایه کردم ولی اقا مرتضی علی رغم اعتقاد خودشون که گفتن تجربه شخصی ملاک نیست فقط به تاکید بر حرف خودشون بدون ارایه مستندات بسنده کردن و...   اما برای ختم داستان یه مرور کلی برات انجام میدم،
اقا مرتضی گفتن که داشتن عنوان mk2 به معنی الزاما رگوله بودن بابکته که بنده عرض کردم خیر ، اینکه mk2 مبین تغییراتی در سلاحه که شکی نیست ولی نه الزاما مختص به داشتن یا نداشتن رگولاتور ، و اما دلایل،
1. در سایت تولید کننده و در صفحه بابکت mk2 ، اختصاصا کالیبر 6.35 رو رگوله معرفی کرده و رگولاتور برای کالیبرهای دیگه اپشناله، که متنش در پستهای قبل موجوده
2. در کاتالوگ سلاح کاملا بطور واضح از کلمه mk2 در تغییرات سیستم شارژ استفاده کرده که اونهم در پستهای قبل ارایه شد و مشخصه که سیستم کوپل شارژ چه تغییراتی کرده .
3. در سایت تولید کننده مستقیما و بطور واضح تغییرات  mk2 نیو ورژن رو در موارد،  اصلاح نرمی گلنگدن، تغییر سیستم کوپل شارژ، ارتقا ورژن رگولاتور قید کرده و واضح قید شده که ارتقا رگولاتور به گرید مسابقاتی انجام شده یعنی اینکه در ورژن قبل هم رگولاتور وجود داشته ولی در گرید عادی و مفهومش اینه که اگه ورژن جدید بابکت رو داشته باشید و  رگولاتور داشته باشه اون رگولاتور ورژن جدید هست
4. همونطور که همه میدونید واردات پی سی پی در ایران تابع شرایط دو کشور ترکیه و دوبی هست یعنی هرچی اونجا داشته باشن به ایران هم وارد میشه،  حالا قیمت ترکیه که قابل ارایه در بازار ایران نیست و میمونه موجودی الصیاد دوبی ،  حالا اگه بفرض بابکتهای مارک2 الصیاد همه رگوله سفارش داده شده اند و بالطبع بابکت های موجود هم که  همه از اونجا میاد رگوله هستند بازهم دلیل بر این نیست که مارک2 اختصاصا به معنای رگوله بودن سلاح باشه.
همه اینها فارغ از  رویت ورژن mk2 بدون رگولاتور و بابکت معمولی رگوله  توسط حقیره که من اونرو اصلا بر حسب درخواست ایشون ملاک قرار ندادم.
ذکر این نکته هم لازمه که موارد فوق همه در خصوص تایپ فابریک بابکت هست و نه مواردی که شاید اشخاص اونهار رو دستکاری کرده باشن.
اینها هم مستندات کاملی بود بر عرایض بنده که در پستهای قبل موجوده،

لذا اگه خلاف اون قراره ثابت بشه خوب بنده بر خلاف ایشون تعصبی ندارم ولی خوب مستنداتش ارایه بشه تا همگی مطلب درست رو یاد بگیریم.

در کل دوستان برای اینکه بدونن بابکتشون رگوله هست یا نه و احیانا در زمان خرید بابکت  فقط به داشتن دو مانومتر در سلاح دقت کنن، 

ارادت

توجه:

- نقل مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد
پاسخ
حالا بابکت رگوله باغیررگوله چقدری تفاوت دارن باهم؟درعمل این رگوله بودن چقدرخودشو نشون میده؟

توجه:

پاسخ
(۱۳۹۵/۰۵/۳۰، ۰۳:۰۸ ب.ظ)alireza1100 نوشته است: حالا بابکت رگوله باغیررگوله چقدری تفاوت دارن باهم؟درعمل این رگوله بودن چقدرخودشو نشون میده؟

درود 

کورنو گرافی هردو مدل رو تو پستهای قبل براتون ارایه  کردم و از نظر تفاوت در تلرانس و نواخت شاتها مشخصه،  اما در کل یکی دو نکته رو عرض کنم،  اولا بابکت سلاح بالپاپ و شکاریه و در بحث هانتینگ بدلیل نوع کاربری سلاح و بزرگی ناحیه کیل زون شکار ، به اندازه تارگت وسواس در دقت  در اون نداریم و درنتیجه از این منظر میشه گفت که عملکردشون در نتیجه زیاد متفاوت نیست،    
ولی فارغ از بحث فوق و از لحاظ فنی مشخصه که داشتن رگولاتور نظم و دقت بالاتری رو در تعداد شاتها برای شما همراه خواهد داشت و مسلما سلاح رگوله عملکرد بهتری نسبت به غیر رگوله اون در زمینه دقت و نواخت شاتها داره،

بازهم اگه نکته مبهمی بود در خدمتم،

توجه:

پاسخ
درود

دوستان در خصوص خشاب بابکت که البته مدلهای دیگه اف ایکس هم اکثرا همین سیستم رو دارن یک نکته رو عرض کنم که به نوعی یک ایراد محسوب میشه و اینه که بعد از اخرین ساچمه سوراخ جلوی خشاب بسته میشه و اگه تیرانداز دقت نداشه باشه و با ضرب گلن رو ببنده سوزن پشت ساچمه و خود خشاب اسیب میبینن البته همین امروز دوست خوبمون اقای اشتری برای سلاحش توسط تیرانداز دیگه این اتفاق پیش اومده بود که البته مورد چندمی بود که من دیدم لذا در این مدلها با موجه به اینکه سلاح گلن نرمی هم داره مراقب این مورد باشید.

ارادت

توجه:

پاسخ
(۱۳۹۵/۰۲/۲۱، ۰۹:۵۸ ق.ظ)Gunholder نوشته است: مرتضی جان واقعا ، یکم با دقت پستها رو بخون ،   از شما تعجب میکنم،   
اینکه فرمودید اینهمه مستندات !!  کدوم مستندات شما تا اینجا فقط به حرف خودتون پافشاری دارید ، در چندین مورد مثل چوک لوله کریکت، فشار کاری مخزن اف ایکس برداشت شخصی ناشی از ترجمه علط متون رو ارایه دادید که در جای خود اصلاح و  توضیح داده شد در بالا هم همون روال رو پیش گرفتید که هیچ به تذکرات هم توجهی ندارید،  تعصب در هیچ موردی درست نیست ولی یه یاد اوری کنم ،  به نقل از خودتون سلاح بابکت شما اولین تجربه پی سی پی شماست که چند وقته تهیه کردید و هیچ تجربه دیگه ای در این خصوص بطور شخصی ندارید ( حالا دست دوستان یه سلاحی بوده و دوتا تیر انداختن ملاکی نیست)  خوب حالا شما با این سطح از تجربه اینقدر اصرار بر یک مورد دارید ایا به نطرتون نقض همون صحبت پست قبل خودتون نیست؟؟؟!!!!!!     بگذریم و بریم سر اصل مطلب چون اینجا مثل برخی سایتهای دیگه فعالیت دارید جای حاشیه و ....   نیست

واضح و شفاف عرض کنم که نظر بنده اینکه که mk2 مشخص کننده فقط رگوله بودن یا نبودن سلاح نیست ، کما اینکه مدلهایی هستند از قبل  که این کلمه روشون قید نشده ولی رگوله هستند، و کلمه mk2 بیانگر تغیراتیه که تو ورژن جدید اعمال شده از جمله کوپل شارژ، نرمی گلن و ارتقا ورژن رگولاتور ،
کلا بابکت در چند نمونه اریه شده  و یکی از ایرادات اف ایس هم عدم شفافیت در ارایه اطلاعات کامله، مثلا یه دفترچه گذاشته بطور مشترک برای تموم مدلهاش که اگه یادتون باشه در مورد فشار کاری در سیستم اتومات و ... که خود شما رو به اشتباه انداخته بود و یا تو سایتش در خصوص رویال 500 کالیبر 22 چیزی نزده که برخی افراد رو در سایتهای دیگه به اشتباه انداخته که ایا رویال 500 کالیبر 5.5 اصله یا نه و .... که بگذریم.  
این صفحه سایت اف ایکسه بابکته نیو ورژنه ،  دقیقا فقط جلوی کالیبر 6.35 رگولاتور رو اورده و نه کالیبرهای دیگه،  که این مشخصا نشون میده که در کالیبرهای دیگه نمونه غیر رگوله هم ارایه شده در پایین صفحه هم،  هم به موضوع کوپل شارژ اشاره کرده و همینطور در خصوص ارایه اپشنها موضوع به نمایندگیها ارجاع شده، دومین تصویر هم کاتالوگ خود اف ایکسه که شما هم حتمادارید و  دقیقا mk1 و 2 رو مشخصا در مورد کوپل شارژ بکار برده ، 
در توصیحات mk2 نیو ورژن هم اعمال تغییرات در کوپل شارژ  و نرم کردن گلن سلاح مبنای تغییرات اعلام شده و تغییر رگولاتور و اپ گرید اون به نوع مسابقاتی که دقت بالاتری نسبت به مدلهای قبل داره ،   که توضیحی که در پست قبل اشاره کردید البته بدون اوردن متن کامل و توضیحات قبل و بعد اون مربوط به همین مورده.
پس همینطور که از همه این مستندات مشهوده ،      

بودن یا نبودن کلمه mk2 دلیل بر رگوله بودن یا نبودن سلاح نیست. و تغییرات دیگه رو در بر داره.

اینها همه مستندات فارغ از مشاهدات و تجربه شخصی بود که درخواست داشتید.

Huh Huh Huh Huh

با سلام.دوستان من چند روز قبل یه بابکت ام کا ۲ خریدم که ریگلاتور نداشت.بخاطر همین با فروشنده بحث کردیم و قرار شد نمونه ریگلاتور دار برام بیاره...ممنونم

توجه:

پاسخ
با سلام
دوستان چرا این موضوع را تا حد سلاحهای هسته ای پیچیده کردند.
سلاح بابکت دارای رگولاتور تعداد 2عدد مانومتر دارد.
یکی سر مخزن باد و دیگری روی قنداق نزدیک جای خشاب .
 نمونه بدون رگولاتور داری تنها یک مانومتر میباشد.
تمام شد و رفت.

توجه:

پاسخ
(۱۳۹۵/۰۶/۲۰، ۰۷:۳۲ ب.ظ)naserkhamseh نوشته است: با سلام
دوستان چرا این موضوع را تا حد سلاحهای هسته ای پیچیده کردند.
سلاح بابکت دارای رگولاتور تعداد 2عدد مانومتر دارد.
یکی سر مخزن باد و دیگری روی قنداق نزدیک جای خشاب .
 نمونه بدون رگولاتور داری تنها یک مانومتر میباشد.
تمام شد و رفت.

درود ناصر جان 
ماهم که از اول همینو گفتیم کو گوش شنوا ،  Smile Smile Smile

توجه:

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان