اطلاعیه : به تالار گفتگو انجمن بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA خوش آمدید ، در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا مشکل رو در تالار میهمانان اعلام فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود ،

گروه تلگرام انجمن به آدرس زیر فعال میباشد https://t.me/joinchat/AAAAAEGwJN61nqzw34Trbw ادرس کانال تلگرامی انجمن Telegram.me/irbfa آدرسهای فوق را در مرورگر خود کپی و وارد کانال و یا گروه تلگرامی انجمن شوید

توجه :................... برای استفاده از مطالب و مطالعه موضوعات باید در سایت عضو شوید .......... برای عضویت لطفا وارد بخش ثبت نام شوید،........... مراحل ثبت نام ساده و کوتاه میباشند. .............. از آنجا که قوانین این انجمن بادیگر انجمنها متفاوت میباشد٫ لطفا قبل از هرگونه فعالیت در انجمن قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. هرگونه فعالیت در انجمن به معنای مطالعه قوانین و پذیرش آن میباشد

امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوماترا کارابین
درود 

این سلاح در واقع همون سواترا 2500 هست که لوله و مخزن اون تعدیل شده و حجم مخزن 300 سی سی و طول لوله هم 43 و دارای 8 خان پلی گونال هست که دقت خوبی رو برای سلاح به ارمغان اورده، 
این سلاح بر عکس سوماترا 2500 بسیار خوشدست هست و از دقت قابل قبولی برخورداره و قدرت اون هم ب توجه به ولوم قدرتی که داره از حدود 35 ژول تا 77 ژول متغییره. 
برای شکار یکی از گزینه های بسیار مناسبه، 

[تصویر:  th?id=OIP.M31cb06b6c8d160fdd60881a2ffed0...=4&pid=1.1]

در زیر هم چند نمونه از کورنوگرافیهایی که توسط خودم انجام شده ارایه میکنم.

مدل کورنوگراف: کرونی usa مانیتور جدا     هوا:  ابری - عصر  

ربیت مگنوم 2   = 1.75 گرم (27.01 گرین)   286 متر بر ثانیه   معادل تقریبی 71.5  ژول   فشار 200 بار   میزان قدرت حداکثر   
  =      =        =    =    =       =     =     228 =  = =      =   =    =    45.5   ژول   = = 180 بار   میزان  قدرت حداقل  

تا اینجا متناسب با ولوم تنظیم قدرت از 45 ژول تا 71 ژول قدرت داشتیم.

درجه فشار 160 الی 140 بار  ولوم قدرت حداکثر 

گامو پرومگنوم  1 گرم   324  متر برثانیه   حدود 52.5 ژول 
هالوپوینت     0.99گرم  327 متر بر ثانیه  حدود  52.6 ژول 
الماس       20گرین     300 متر بر ثانیه  حدود  58.5 ژول

درجه فشار 160 الی 140 بار  ولوم قدرت حداقل 

گامو پرومگنوم  1 گرم   276  متر برثانیه   حدود 38 ژول

از نظر دقت هم خیلی دقیقه و تو 51 متر دوستم گروپ زیر 3 سانت گرفت که البته با ساپورت درب ماشین که به نظر من تو شرایط بهتر و تیرانداز قابل تر این نتیجه میتونه بهتر بشه.

فکر میکنم تو ولوم قدرت حداکثر (60 -70 ژول) تعداد 15-18 شات قدرتمند بشه گرفت و تو ولوم پائین (40 ژول) حدود 6 خشاب (36-40) شات.

سلاح تودست بسیار روان و بالانسه و خوب روشونه سوار میشه و برای تیراندازی سردست بسیار خوبه. و برای شکار و کوه خیلی مناسب.
در کل به نظر من سلاح ارزنده ای هست.

از اساتید عزیز هم خواهش دارم که از نظریاتشون بی نصیب نزارن
امیدوارم مفید بوده باشه

ارادت

توجه:

- نقل مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد
پاسخ
درود

خدمتتون باید عرض کنم که سوماترا کارابین و 2500 فقط تو بخش مخزن و طول لوله بهم تفاوت دارن و دقیقا کل سیستم هردو از بخش اتصال لوله و مخزن به بدنه کاملا یکسانه، در واقع یک کپ و بدنه با دو نوع مخزن و لوله ، در خصوص طول لوله هم عرض کنم لوله سوماترا 2500 ، 69 سانت نیست، لوله 2500 حدود 59 سانت و کارابین 43 سانت هست(چون اعداد اینچی بودند معادل سانت رو حدودی گفتم).
و اما موارد دیگه ، شخصا بیش از 8- 10 عدد کارابین اکبند رو کورنو کردم و هیچکدوم در حالت فابریک بیش از 68 ژول قدرت نداشتند اما اینجا اخر کار نیست، سوماترا چه کارابین و چه 2500 عموما نشتی مادرزادی دارن (یاد اوانیکسهایی افتادم که اکبندشون رو باید یه ست اورینگ میانداختیم تا تازه سلاح سر حال بیاد) و باید یه سرویس بشن تا پس از رفع نشتی به دقت و قدرت مناسب برسن.
سوماترای خودم رو کل اورینگها رو تعویض کردم با وایتون اصل نود که البته جا زدنشون به دلیل سختی اورینگ کار اسونی نیست و با تغییراتی (اینجا قصد توضیح تیونیگ رو ندارم) فشار کاری رو به 260 رسوندم.
در کل کارابین تو فشار عادی 200 بار حدود 12 شات با نواخت مقبول و حداکثر قدرت داره که برای شکار کاملا قابل قبوله، (با ساچمه 28 گرین حدود 12 شات از 68 الی 60 ژول که بعد از اون با افت فشار محسوس تو هر شلیک رو برو میشیم، تقریبا 3-4 متر بر ثانیه تو هر شلیک)
باید عرض کنم به دلیل کوتاهی لوله بالا ترین راندمان رو تو پلیت 41 گرینی داشتیم با ژول ..)
اما کارابین خودم از 260 بار الی 170 بار 20-22 شلیک با حداکثر قدرت و نواخت مقبول شکاری داره.
گروپ کارابین خودم که در حضور دوستان گرفته شده در 55 متر 1.5 سانت با قدرت 55 ژول و ساچمه 22 گرین هست، 5 شات
و تو 100 متر هم با پلیت 38 گرین زیر 3.5 سانت. 5 شات

با 28 گرین سامیانگ و 22 گرینهای رنجر هم خوب سازگاری داره

در ضمن فواصل بالای 100 متر برای پی سی پی های حتی 100 ژولی هم معنی نداره
سوالی بود در خدمتم

توجه:

پاسخ
سلام لطفا قیمت روز این تفنگ آگه امکان داره میخواهم بدانم البته با کپسول

توجه:

پاسخ
(۱۳۹۵/۰۲/۳۱، ۰۹:۵۴ ب.ظ)fab12 نوشته است: سلام  لطفا قیمت روز این تفنگ آگه امکان داره میخواهم بدانم البته با کپسول

درود

دوست عزیز ، با توجه به اینکه هدف اصلی انجمن فعالیت علمی و فنی هست ، به موارد بازار پرداخته نمیشه ولی برحسب احترام به عضو تازه وارد باید عرص کنم که مدتیست که واردات این سلاح ممنوع شده و در بازار بسیار نایابه، و حدود دو هفته پیش هم یک نمونه اکبندش رو یکی از دوستان 6500 خریده بود که البته قیمت کمی نیست، ولی کلا با توجه به کمیابی محصول در بازار قیمت اونهم زیاد شفاف نیست و متناسب با عرضه و تقاضا متغییره،  کپسول هم بستگی به نوع و حجم اون بدون کیت شارژ از 600 به بالا .

موفق باشید

توجه:

پاسخ
سلام.بنده یک قبضه سوماترا ۲۵۰۰ اکبند نیاز دارم.خواهشمندم هرکس که داره با من تماس بگیره.۰۹۳۶۰۴۷۳۰۱۱

توجه:

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان